Notowania

Tylko w money.pl. P.o. szefa KNF: Najbliższy plan to wzmocnienie Komisji

- Skupiam się na zachowaniu ciągłości Komisji Nadzoru Finansowego, a także Urzędu KNF - powiedział money.pl Marcin Pachucki. P.o. szefa Komisji dodał, że będzie pracował nad przywróceniem zaufania do instytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
Marcin Pachucki - nowy p. o. przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego

- Skupiam się na zachowaniu ciągłości Komisji Nadzoru Finansowego, a także Urzędu KNF – powiedział money.pl Marcin Pachucki. P.o. szefa Komisji dodał, że będzie pracował nad przywróceniem zaufania do instytucji.

- Bez pracowników Urzędu KNF, Komisja Nadzoru Finansowego nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków. Najważniejsze jest teraz zachowanie ciągłości tych instytucji. Będę chciał pracować nad przywróceniem zaufania, które zostało nadwyrężone – powiedział money.pl p.o. przewodniczącego KNF Marcin Pachucki.

Jak dodał, możliwe jest wzmocnienie Komisji: - Chodzi o rozszerzenie składu Komisji Nadzoru Finansowego. Senat pracuje nad tymi zmianami. Komisja jest w stanie pracować tak dobrze, jak było to do tej pory. Staramy się dbać o system finansowy w Polsce – wyjaśnił Pachucki.

Pytany o możliwość powrotu nadzoru nad bankami do Narodowego Banku Polski powiedział:

- To decyzja polityczna. Nie jestem uprawniony do wskazywania w jakim kierunki pewne zmiany powinny iść – tłumaczył nowy p.o. szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Jak dodał, nie wyklucza on zmian w Komisji.

Od ponad doby p.o. przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego jest Marcin Pachucki. Zastąpił on Marka Chrzanowskiego, który podał się do dymisji. Jest to pokłosie afery związanej z nagraną rozmową Chrzanowskiego z biznesmenem, Leszkiem Czarneckim.

Pachucki podkreślił, że już w poniedziałek ruszy audyt wewnętrzny w KNF. Kontrola dotyczyć będzie działań poprzedniego przewodniczącego Komisji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kongres 590, afera knf, taśma czarneckiego, marcin pachucki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

jAKAfera KNF-PIS pokazuję totalną zgniliznę pisowego reżimu, to jest rak toczący polskie państwo, zwyczaje prosto z Rosji: 1. szef KNF „rekomenduje” do … Czytaj całość

16-11-2018

BlikKto słyszał w tym nagraniu o jakiejś łapówce za 40 baniek lub 1%. Bo ja to 3 razy słuchałem i nic tam nie ma.

16-11-2018

MmmKolejny bełkoczący fachowiec z pisowskiego nadania

Rozwiń komentarze (72)