Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Projekt skracający okres zwrotu VAT jutro w Sejmie

0
Podziel się

Zgodnie z obecnymi przepisami - urzędy skarbowe zwracają VAT w ciągu 60 dni, chyba że urząd rozpocznie kontrolę danego przedsiębiorcy.

Projekt skracający okres zwrotu VAT jutro w Sejmie
(Witold Rozbicki/REPORTER)
bDBpRPvp

* Skrócenie z 60 do 30 dni okresu, w którym urząd skarbowy ma zwrócić podatnikowi różnicę między naliczonym a należnym podatkiem VAT oraz uniemożliwienie przedłużenia tego czasu zakłada projekt Twojego Ruchu. Jutro pierwsze czytanie w Sejmie. *

_ - My jako Twój Ruch proponujemy, by termin zwrotu VAT skrócić z 60 do 30 dni, a przede wszystkim, by to był termin sztywny i by absolutnie nie można było tego terminu przedłużać _ - powiedział poseł Ruchu Łukasz Gibała na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie. Poinformował, że pierwsze czytanie projektu w Sejmie odbędzie się w środę.

Gibała przypomniał, że - zgodnie z obecnymi przepisami - urzędy skarbowe zwracają VAT w ciągu 60 dni, chyba że urząd rozpocznie kontrolę danego przedsiębiorcy - wówczas podatek jest zwracany dopiero wtedy, gdy kontrola się zakończy. Poseł tłumaczył, że jest to gigantyczny problem dla przedsiębiorców, bo urzędy skarbowe nadużywają swoich kompetencji i zdarza się, że wszczynają kontrole, _ które przedłużają w nieskończoność _.

bDBpRPvr

_ Zwrot VAT często zamiast po 2 miesiącach następuje po kilkunastu miesiącach, czasem nawet po dwóch czy trzech latach _ - tłumaczył polityk TR. Podkreślił, że było głośno w mediach o przykładach firm, które upadły lub są na skraju bankructwa przez tę praktykę urzędów skarbowych.

Projekt wprowadzający takie rozwiązania partia Janusza Palikota złożyła już w Sejmie w 2012 roku, jednak został on odrzucony w pierwszym czytaniu. Twój Ruch ponownie złożył projekt w listopadzie ubiegłego roku.

Więcej o zmianach w VAT

bDBpRPvS
vat
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)