Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oszuści ubezpieczeniowi upodobali sobie polisy komunikacyjne

Wyłudzeń przybywa. Rekordziści z 89 zgłoszonych szkód u różnych ubezpieczycieli otrzymali ponad 400 tys. zł odszkodowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Łączna wartość wyłudzeń związanych z polisami komunikacyjnymi w 2018 roku to 156 mln zł. (Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)

Z opublikowanej przez Polską Izbę Ubezpieczeń „Analizy danych dotyczących przestępstw ubezpieczeniowych ujawnionych w 2018 r. wynika, że łączna wartość wyłudzeń związanych z polisami komunikacyjnymi to 156 mln zł.

W wyłudzeniach często działają grupy przestępcze, które powodują kolizje z wykorzystaniem pojazdów o drogich częściach zamiennych bez możliwości stosowania zamienników.

Przykład? "Gazeta Wyborcza" opisuje, że w latach 2013-18 do jednego ubezpieczyciela wpłynęło aż dziewięć zgłoszeń szkód z polisy OC z udziałem tych samych osób: kobieta była właścicielką samochodu, a mężczyzna kierowcą.

Obejrzyj: Wyjeżdżasz na ferie? Uważaj. Oferta biura to za mało

Do wszystkich szkód doszło na rondach i za każdym razem scenariusz był podobny: kierowca jadący przez rondo nieracjonalnie przyspieszał, w wyniku czego wjeżdżający na rondo nie był w stanie wyhamować i dochodziło do kolizji.

Po sprawdzeniu danych sprawców w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym okazało się, że stłuczki na rondach to ich sposób na życie. W sumie za 89 zgłoszonych szkód u różnych ubezpieczycieli otrzymali oni ponad 400 tys. zł odszkodowania.

Koszty oszustw ponoszą praktycznie wszyscy klienci ubezpieczycieli, którzy muszą płacić wyższe składki.

Masz newsa, zdjęcie, film? Wyślij na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2020

Rambo IITo tak samo jak z 500+. Za to też płacą inni podatnicy płacąc wyższe ceny za towary i usługi.Powinno zwalczać się takie patologie.

05-02-2020

uzdrowicielCi wyłudzacze mają też układy np. w PZU . Dlaczego ubezpieczyciel nie wszczyna śledztwa ,co chroni swoich pracowników . Ludie pracujący w pzu dostają … Czytaj całość

05-02-2020

tomi wszystkie szkody SOP

Rozwiń komentarze (72)