Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oszuści ubezpieczeniowi upodobali sobie polisy komunikacyjne

72
Podziel się

Wyłudzeń przybywa. Rekordziści z 89 zgłoszonych szkód u różnych ubezpieczycieli otrzymali ponad 400 tys. zł odszkodowania.

Łączna wartość wyłudzeń związanych z polisami komunikacyjnymi w 2018 roku to 156 mln zł.
Łączna wartość wyłudzeń związanych z polisami komunikacyjnymi w 2018 roku to 156 mln zł. (East News, Piotr Jedzura/REPORTER)
bEizOdyt

Z opublikowanej przez Polską Izbę Ubezpieczeń „Analizy danych dotyczących przestępstw ubezpieczeniowych ujawnionych w 2018 r. wynika, że łączna wartość wyłudzeń związanych z polisami komunikacyjnymi to 156 mln zł.

W wyłudzeniach często działają grupy przestępcze, które powodują kolizje z wykorzystaniem pojazdów o drogich częściach zamiennych bez możliwości stosowania zamienników.

Przykład? "Gazeta Wyborcza" opisuje, że w latach 2013-18 do jednego ubezpieczyciela wpłynęło aż dziewięć zgłoszeń szkód z polisy OC z udziałem tych samych osób: kobieta była właścicielką samochodu, a mężczyzna kierowcą.

bEizOdyv
Zobacz także: Obejrzyj: Wyjeżdżasz na ferie? Uważaj. Oferta biura to za mało

Do wszystkich szkód doszło na rondach i za każdym razem scenariusz był podobny: kierowca jadący przez rondo nieracjonalnie przyspieszał, w wyniku czego wjeżdżający na rondo nie był w stanie wyhamować i dochodziło do kolizji.

bEizOdyB

Po sprawdzeniu danych sprawców w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym okazało się, że stłuczki na rondach to ich sposób na życie. W sumie za 89 zgłoszonych szkód u różnych ubezpieczycieli otrzymali oni ponad 400 tys. zł odszkodowania.

Koszty oszustw ponoszą praktycznie wszyscy klienci ubezpieczycieli, którzy muszą płacić wyższe składki.

Masz newsa, zdjęcie, film? Wyślij na #dziejesie

bEizOdyW
wiadomości
ubezpieczenia
KOMENTARZE
(72)
Polak
rok temu
CO ZA BZDURA KOLEJNY RAZ CO JAKIŚ CZAS TAK PISZĄ MOJEJ ŻONIE NA PARKINGU BABA WALNĘŁA TYLNI BŁOTNIK I ZDERZAK DO WYMIANY WYCENA 1560ZL A NAPRAWA ALUSA ZA 1000ZL WYCENILI 15ZL TO JAKIM CUDEM KTOŚ WYŁYDZIŁ 83 RAZY PO TRZECIM RAZIE JUŻ MASZ ZGŁOSZENIE NA POLICJĘ O WYŁUDZENIU ALE OCZYWIŚCIE O PROBLEMIE NA PISAŁA KTO WYBORCZA NAPEWNO WIARYGODNE DANE😂😂😂😂🍓
przestępca
rok temu
Wart Pac pałaca. W Janowie L. pani ubezpieczycielka wpędziła mnie w niezły kanał. Nie wpłaciła pieniędzy pobranych ode mnie na konto firmy za kilka moich pojazdów. W efekcie musiałam zapłacić ponownie firmie która mnie ubezpieczyła, dodatkowo firmie z którą nie rozwiązała umowy a następnie zostałam jeszcze przestępca bo nie mogłam wznowić ubezpieczenia na swoje pojazdy bo były fikcyjnie np. zezłomowane lub sprzedane na Ukrainę i w związku z tym nie było ciągłości ubezpieczenia. Musiałam zapłacić więc dodatkowo jeszcze państwu prawie 7 000 zł bo pojazd był nie ubezpieczony prawie rok. Pani wyrobiła sobie żółte papiery i prokuratura umorzyła wobec niej śledztwo. Perfidia w tym wszystkim jest taka że niby niepoczytalna była od 2012 roku ale w 2015 była agentem roku jednej z firm ubezpieczeniowych. Takich osób jak ja były setki a skradziona kasa idzie w miliony. Skoro była niepoczytalna to dlaczego firmy ubezpieczeniowe nie wysłały ostrzeżenia by uważać na tego agenta? Dodatkowo gdyby nie śledztwo na policji to nie miałabym żadnej szansy się dowiedzieć dlaczego nie mogę wznowić ubezpieczenia bo firmy w ogóle nie chciały udzielać jakichkolwiek informacji. A na koniec okradło mnie państwo bo dla nich zostałam przestępca który nie ubezpiecza z premedytacją. A i dodam że jedno z ubezpieczeń płacone było przelewem na poczcie. I wszystko było w porządku tylko konto było nie firmy a jej męża. Tak więc jak ktoś okradł te firmy to ja ich nie pożałuję.
Jack
rok temu
Nie wszyscy są, jezeli tamten wymusi pierwszeństwo ze skrzyżowania np ze ma znak a7 albo stop. To jak wyłudził,jezeli przepisy mówia jak byk ze kierowca ma z głównej drogi pierwszeństwo.
bEizOdyX
BOLO
rok temu
A POTEM NAM DZWIGAJA UBEZPIECZENIA DZIADY
AdaM
rok temu
I nikt się nie gutną że gość się rozbija jak lód w malakserze ciągle i ciągle a podejrzeń zero
...
Następna strona