Trwa ładowanie...
bDIqYwMl

Notowania

Oszustwa – Wszystkie wiadomości

9
24.02.2021 18:53

LEASING
 / 
Oszustwa leasingowe. Gang rozbity. Policja zabezpieczyła jacht

Wartość wyłudzonego przez grupę oszustów mienia policyjni eksperci oszacowali na ponad 3 mln zł. Zabezpieczono laptopy, telefony i gotówkę. W ręce policji wpadł też jacht.

17
23.02.2021 14:20

INTERNET
 / 
Buty kosztowały ją 50 tys. zł. Chciała zarobić, a padła ofiarą oszustów

Ofiarą zuchwałych oszustów padła nieświadoma niczego gorzowianka. Kobieta za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych wystawiła na sprzedaż buty. Naciągacze wyłudzili od kobiety dane, a następnie wyprowadzili z jej konta 50 tys. zł.

15
19.02.2021 9:55

OSZUSTWA
 / 
Handlowali fikcyjnymi fakturami. CBA rozbiła grupę

Blisko 3000 pustych faktur na kwotę 37 mln zł wystawiły i nabyły osoby zatrzymane przez CBA. To kolejna odsłona wielkiej akcji CBA wymierzona w proceder handlu fikcyjnymi fakturami VAT.

33
17.02.2021 15:48

NOCLEGI
 / 
Oszuści sprzedają noclegi. Policja radzi, jak nie dać się nabrać

Do oszustw doszło przy sprzedaży noclegów w dwóch górskich miejscowościach – w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. Do tej pory zgłoszono kilka takich sytuacji, ale policja podejrzewa, że pokrzywdzonych może być więcej.

1
02.02.2021 8:57

MTSL
 / 
Money. To się liczy. E-urząd skarbowy. Co załatwisz online?

Dziś w programie tematem program cyfryzacji urzędów skarbowych i rozliczenie z fiskusem przez internet. Gościem będzie Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji. W drugiej części o wykluczeniu cyfrowym Polaków i oszustwach na COVID mówi Kamil Pluskwa-Dąbrowski, prezes Federacji Konsumentów. Zapraszamy od 9.15.

bDIqYwMn
25
22.01.2021 12:08

NACIĄGACZE
 / 
Nowy rodzaj oszustwa w sieci. Tym razem próbują okradać "na Paczesia"

Sposobów na oszustwo w internecie jest wiele. Naciąganie "na Paczesia", o którym poinformował komik, polega na wyłudzaniu danych. Wszystko pod pretekstem wygranej w wysokości 1000 EUR.

28.12.2020 17:07

OSZUSTWO INTERNETOWE
 / 
Nawet rząd ostrzega. Jak nie dać się oszukać na wyprzedażach?

Kupowanie u znanych i zaufanych dostawców, zwracanie uwagi na internetowy adres strony, nieodpowiadanie na podejrzane e-maile i SMS-y – to niektóre z porad, o których informuje KPRM, by zabezpieczyć się przed oszustwami podczas wyprzedaży w internecie.

1
18.12.2020 13:23

KNF
 / 
Podszywają się pod KNF. Oszuści posługują się sfałszowanymi dokumentami

Cyberprzestępcy proponują fikcyjne transakcje pośrednictwa wymiany kryptowalut, weryfikację kosztów produktów lub usług oferowanych przez podmioty nadzorowane przez KNF. Dasz się zwieść, stracisz pieniądze.

1
14.12.2020 8:32

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Nowa pomoc dla małych firm. Gościem Rzecznik Finansowy

Dziś w programie tematem skargi Polaków na działalność banków i ubezpieczycieli oraz nowe metody oszustów. Gościem będzie dr hab. Mariusz Golecki. W drugiej części o cenach żywności w najbliższych tygodniach mówi Jakub Olipra, analityk Credit Agricole. Zapraszamy od 9.15.

bDIqYwMt
1
09.12.2020 10:01

PROKURATURA
 / 
Miała promować Dominikanę. Z oszukiwania uczyniła sobie stałe źródło dochodu

Kilka lat temu uczniowie marzyli, by Fundacja "Moja Dominikana" nawiązała współpracę z ich szkołami i opłaciła im pobyt na Dominikanie. Katarzyna I. robiła wiele, by przybliżyć Polakom tę karaibską wyspę. Dziś oskarżona jest o oszustwa na kwotę ponad 7,6 mln zł.

100
04.12.2020 6:32

OSZUSTWA
 / 
Urząd będzie blokował strony internetowe. Kolejna granica przekroczona

Oszuści jak gdyby nigdy nic proponują usługi za pomocą profesjonalnej i budzącej zaufanie strony internetowej i "nikt nic z tym nie robi"? Tak to może z boku wyglądać, bo usunięcie strony z sieci to dziś żmudna procedura. UOKiK chce to zmienić i zapowiada prawdziwa rewolucję. Cel: chronić klientów.

51
07.10.2020 15:28

MASECZKI
 / 
Fałszywe maseczki i rękawiczki. Prezes UOKiK uspokaja

- Wbrew pozorom wydaje mi się, że spraw dotyczących środków ochrony osobistej będzie teraz mniej - tak o fałszywych maseczkach, rękawiczkach czy płynach do dezynfekcji mówił w programie "Newsroom" prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Jak podkreślał, obecnie mechanizm rynkowy jest znacznie lepiej przygotowany na wychwytywanie tego typu oszustw. - Kilkadziesiąt milionów sfałszowanych środków ochrony osobistej nie trafiło do Polski, bo zostały zawczasu wykryte - podkreślał szef UOKiK. Tomasz Chróstny przyznał jednocześnie, że obecnie polscy pacjenci mogą czuć się znacznie spokojniejsi, kupując płyny dezynfekcyjne i inne środki ochrony osobistej.

27
27.08.2020 11:18

PANDEMIA
 / 
Oszustwa w dobie pandemii. "Banki przerzucają ciężar na klientów"

W czasie pandemii koronawirusa pojawiły się nowe metody oszustw, dzięki którym przestępcy wyłudzają pieniądze. - Obserwujemy wzmożony ruch, jeśli chodzi o tzw. phishing. Różne czynniki się na to składają, siłą rzeczy w czasie epidemii główna działalność przeniosła się do internetu. Banki starają się zabezpieczyć przed włamaniami, ale przestępcy sprawniej się w tym poruszają - powiedział w programie "Money. To się liczy" Mariusz Golecki, Rzecznik Finansowy. - Jeżeli chodzi o nieautoryzowane transakcje, rzeczywiście mamy do czynienia ze sporem. Blisko miesiąc temu zadaliśmy pytania 26 największym bankom, jak sobie z tym radzą. Bank powinien zwrócić klientowi środki w ciągu 24 godzin od zdarzenia, a jeśli zachodzi podejrzenie oszustwa, to powinien dochodzić tej sumy. A doszło do takiej sytuacji, że banki odwróciły ciężar dowodów. Najpierw klient ma udowodnić, że rzeczywiście nie autoryzował tej transakcji, a do zwrotu dochodzi później. Na to klienci się skarżą, a w kwestii skali tego zjawiska w czasie pandemii, wciąż to analizujemy - dodał.

bDIqYwMu
1
04.08.2020 20:40

POLSKI BON TURYSTYCZNY
 / 
Oszustwa na bon turystyczny. Rząd uruchomił adres mailowy do zgłoszeń nieprawidłowości

Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła specjalny adres mailowy - nieprawidlowosci@bonturystyczny.gov.pl - na który można wysyłać informacje o wszelkich nieprawidłowościach dotyczących np. prób handlowania bonem.

44
31.07.2020 9:31

CBA
 / 
CBA zatrzymało byłego prezesa ZCh Police S.A. Usłyszał zarzuty oszustwa

Były prezes Zakładów Chemicznych Police S.A. został zatrzymany przez szczecińskie CBA po powrocie z zagranicy. Wcześniej w związku z prowadzonym postępowaniem zarzuty usłyszeli pozostali byli członkowie zarządu..

1
30.07.2020 17:02

WAKACJE
 / 
Kontrole kurortów. UOKiK rozprawia się z naciągaczami

UOKiK walczy z naciągaczami w wakacyjnych kurortach. - Co roku mamy z tym do czynienia. Od początku lipca nie zajmujemy się już kontrolą żywności, barów i restauracji. Jeżeli chodzi o hotele, pensjonaty czy usługi turystyczne, skargi dalej do nas trafiają. Informujemy o tym między innymi policję, namawiamy też do tego turystów - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Musimy być ostrożni, szczególnie przy ofertach, do których jesteśmy namawiani przez telefon. Gdy pojawiają się dziwne lokalizacje czy ktoś dzwoni z numeru zastrzeżonego, nie odbierajmy, bo to najczęściej oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze - dodał.

9
30.07.2020 14:18

UOKIK
 / 
Nowe formy oszustw. "Zmieniają metody, przejmują oszczędności"

Oszuści wymyślają nowe sposoby na wyłudzanie pieniędzy, są coraz bardziej skuteczni. Na co trzeba uważać? - Oszuści zmieniają metody, ostatnio popularna jest metoda na bon turystyczny, czym zajmuje się już policja - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Jeżeli mówimy o alternatywnych inwestycjach finansowych, przede wszystkim trzeba uważać na oferty, w których mówi się o bardzo wysokim zysku i o gwarantowanym zysku. Gwarantowane jest tylko ryzyko. Oszuści kuszą nas, by przejąć nasze oszczędności. Musimy być bardzo ostrożni, szczególnie, gdy nie rozumiemy danego produktu - dodał.

4
30.07.2020 9:01

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Przekop Mierzei Wiślanej. Ile budżet zarobi na bursztynie?

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Pytamy m.on. o postępy przekopu Mierzei Wiślanej. W drugiej części o najczęstszych oszustwach konsumentów podczas wakacji mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. Zapraszamy od 9.15.