Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Regulacje prawne największym ryzykiem

0
Podziel się:

Według 600 przedstawicieli branży ubezpieczeniowej z 54 krajów największe ryzyko dla funkcjonowania sektora stanowią nowe przepisy wprowadzane zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym.

Regulacje prawne największym ryzykiem
(Sean MacEntee/CC/Flickr)

Według 600 przedstawicieli branży ubezpieczeniowej z 54 krajów największe ryzyko dla funkcjonowania sektora stanowią nowe przepisy wprowadzane zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym - to główny wniosek z badania Insurance Banana Skins 2013, przygotowanego przez londyński Centre for the Study of Financial Innovation (CSFI) oraz firmę doradczą PwC. Z raportu wynika, że nowe przepisy mogą doprowadzić do zwiększenia kosztów i problemów z dostosowaniem się do regulacji, a w konsekwencji utrudniać skupienie się na prowadzeniu biznesu w czasach rynkowej niepewności. Największe obawy budzi Solvency II. Jako kolejne obszary ryzyka wskazano niepewny stan rynków finansowych i gospodarki światowej. Ryzyka te stanowią dodatkowe obciążenie dla rynku, który boryka się z niskimi stopami procentowymi i intensywną konkurencją.

,,W Polsce, podobnie jak w innych krajach, oprócz obaw regulacyjnych pojawia się niepewność co do perspektyw rozwoju rynku oraz fakt, że główne ryzyka dla sektora są w dużym stopniu niezależne od ubezpieczycieli. Specyficznym ryzykiem dla roku bieżącego i przyszłego w Polsce są skutki ewentualnej reformy emerytalnej i jej wpływ na wynik kapitałowy" - mówi Artur Pikula, partner w PwC, lider zespołu ds. ubezpieczeń w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/m138239.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kredyty;w;polsce;pis;przygotowal;przepisy;antylichwiarskie,133,0,1355141.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) PiS chce chronić konsumentów. Sprawdź, jak PiS proponuje przepisy, które mają zapobiec nadmiernemu zadłużaniu się kredytobiorców - poinformowała wiceszefowa partii Beata Szydło.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/m277414.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/tak;exxon;shell;i;ibm;opracowuja;innowacje,7,0,1349127.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tak Exxon, Shell i IBM opracowują innowacje Poznaj metodę sześciu kapeluszy, czyli sposób kreowania innowacyjnych rozwiązań stosowany przez największe koncerny świata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/m262868.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzad;chce;by;strefy;ekonomiczne;dzialaly;do;2026;roku,143,0,1351311.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wiadomo już kiedy znikną strefy ekonomiczne Decyzja rządu dotyczy 14 obszarów w całym kraju. Szykują się też zmiany w zasadach inwestowania w specjalnych strefach.
ubezpieczenia
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)