Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Centralny Wykaz Ubezpieczonych. Wystarczy PESEL

0
Podziel się:

Do weryfikacji tego, czy pacjent jest ubezpieczony będzie wystarczył dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Centralny Wykaz Ubezpieczonych. Wystarczy PESEL
(Bartosz Krupa/East News)
bEDshpDp

Do weryfikacji tego, czy pacjent jest ubezpieczony, wystarczy numer PESEL. Mówi o tym nowelizacja ustawy o Centralnym Wykazie Ubezpieczonych, którą przyjął Senat.

Szef senackiej komisji zdrowia Rafał Muchacki zaznacza, że będzie to ogromne ułatwienie dla pacjentów i lekarzy, gdyż zdejmuje z nich obowiązek sprawdzenia lub udowodnienia, czy pacjent jest ubezpieczony.

Za weryfikację odpowiadać będzie NFZ. Wystarczy, że pacjent będzie miał ze sobą dowolny dokument z numerem PESEL - na przykład dowód osobisty, prawo jazdy.

bEDshpDr

Senator Muchacki dodaje, że wprowadzono także możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej za pomocą oświadczenia. Nowelizacja przeszła bez poprawek i trafi na biurko prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydadzą na to 70 milionów złotych. Warto? Jeszcze dziś Sejm zajmie się Centralnym Wykazem Ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia.
"Obowiązkiem lekarza jest receptę wypisać" Naczelna Rada Lekarska wezwała medyków, by od dzisiaj w ramach protestu przeciwko wzorom umów z NFZ wypisywali tylko pełnopłatne recepty.
Zobacz, na co skarżą się najczęściej pacjenci W drugim kwartale 2012 r. Narodowy Fundusz Zdrowia rozpatrzył 1197 skarg i jeden wniosek. Skargi najczęściej dotyczą świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej
bEDshpDS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)