Trwa ładowanie...
bDIheEqJ

Notowania

Colloseum – Wszystkie wiadomości

9
21.11.2019 16:43

SĄD OKRĘGOWY
 / 
Jest wyrok ws. firmy Colloseum. Skazany ukrywał się przez 10 lat

Sąd Okręgowy w Katowicach wydał wyrok w głośnej sprawie firmy Colloseum ze Śląska. Były wiceprezes Konsorcjum Finansowo-Inwestycyjnego Piotr W. został skazany na 5 lat i 2 miesiące więzienia. Oskarżano go o wielomilionowe oszustwa w latach 1998-2001. Skazany ukrywał się przez 10 lat.

23.04.2014 14:30

COLLOSEUM
 / 
Był właściciel Colloseum ma wrócić za kraty

Skazany za wielomilionowe oszustwa były właściciel konsorcjum będzie musiał wrócić do więzienia.

11.02.2013 19:47

COLLOSEUM
 / 
Były właściciel Colloseum skazany

Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał Józefa Jędrucha na więzienie i zobowiązał go też do naprawienia szkody w wysokości 54 mln zł.

17.02.2012 17:12

COLLOSEUM
 / 
Afera Colloseum. Wiceprezes zatrzymany po 10 latach

Bohater jednej z najgłośniejszych afer gospodarczych ostatnich kilkunastu lat - został zatrzymany w Chorzowie.

23.06.2008 17:19

COLLOSEUM
 / 
Wiceprezes konsorcjum Colloseum Piotr Wolnicki nie otrzyma "listu żelaznego"

Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach. Sędzia Dorota Kozłowska zakwestionowała poręczenie majątkowe w wysokości miliona złotych oraz zachowanie podejrzanego, który od kilku lat ukrywa się za granicą. Sąd uznał, że list żelazny to swego rodzaju przywilej.

bDIheEqL
20.05.2008 11:34

COLLOSEUM
 / 
Wiceprezes konsorcjum Colloseum Piotr Wolnicki zwrócił się do katowickiego sądu z prośbą o list żelazny

Poszukiwany od sześciu lat wiceprezes konsorcjum Colloseum Piotr Wolnicki zwrócił się do katowickiego sądu z prośbą o list żelazny. Prokuratura zarzuca mu wielomilionowe oszustwa. Jego wniosek zostanie rozpatrzony 2 czerwca. Jeżeli sąd przychyli się do tego wniosku, Wolnicki po powrocie do kraju odpowiadałby z wolnej stopy. Przed rozpoznaniem wniosku o wydanie listu żelaznego sąd musi jednak mieć potwierdzenie, że Wolnicki rzeczywiście przebywa za granicą.

29.12.2007 10:03

COLLOSEUM
 / 
Były szef Colloseum opuścił areszt

Oskarżony o wielomilionowe oszustwa Józef Jędruch uzbierał 3 mln zł na kaucję.

18.04.2002 12:24

COLLOSEUM
 / 
Sędzia z Katowic wyjaśnia opieszałość sądu w sprawie Colloseum

Sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach Andrzej Rembisz złożył wyjaśnienia w sprawie okoliczności wydania decyzji o aresztowaniu szefów konsorcjum finansowo-inwestycyjnego Colloseum. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi na wniosek minister sprawiedliwości Barbary Piwnik rzecznik dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach.

12.04.2002 16:50

COLLOSEUM
 / 
Kolejne zatrzymania w sprawie Colloseum

Zatrzymano kolejne osoby związane ze sprawą Colloseum. Na kierownictwie tej firmy ciąży zarzut wyłudzenia na szkodę Będzińskiego Zakładu Elektroenergetycznego 345 milionów złotych.
Na wniosek katowickiej Prokuratury Okręgowej zatrzymano dziś Zbigniewa K, byłego wiceprezesa Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Warszawie oraz Krzysztofa Ł.

bDIheEqR
10.04.2002 13:31

COLLOSEUM
 / 
Nie będzie listów żelaznych dla szefów Colloseum

Sąd Okręgowy w Katowicach podjął decyzję o nie wydawaniu listów żelaznych szefom konsorcjum Colloseum Józefowi Jędruchowi i Piotrowi Wolnickiemu. Miały one dać podejrzanym gwarancję, że po powrocie do Polski nie zostaną aresztowani.

09.04.2002 17:47

COLLOSEUM
 / 
Przepadly poręczenia majątkowe szefów Colloseum

Sąd Rejonowy w Katowicach zadecydował dzisiaj o przepadku poręczeń, które w ubiegłym roku wpłacili właściciele Colloseum Józef Jędruch i wiceprezes konsorcjum Piotr Wolnicki. Łącznie chodzi o 300 tysięcy złotych.

05.04.2002 6:43

COLLOSEUM
 / 
Super express: szef Colloseum w Izraelu

"Super Express" twierdzi, że jeden z szefów konsorcjum Colloseum Józef Jędruch przebywa nie w RPA, a w Izraelu.
Reporter gazety dotarł w Johannesburgu do lekarza, który wystawił zaświadczenie o stanie zdrowia Józefa Jędrucha.

02.04.2002 14:47

SĄDOWNICTWO
 / 
Sędzia który wypuścił szefów Colloseum zrezygnował ze stanowiska

Sędzia Andrzej Rembisz zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego wydziału odwoławczego Sądu Okręgowego
w Katowicach. Dymisja ma związek z aferą "Colloseum" i spóźnioną próbą aresztowania kierownictwa firmy odpowiedzialnego za wyłudzenie 345 milionów złotych.

bDIheEqS
02.04.2002 8:28

MILLER
 / 
Obecny obraz Polski w oczach Millera

Premier Leszek Miller powiedział, że rząd rozważa wprowadzenie nowego rozwiązania dotyczącego pracy emerytów. Pracodawca zatrudniający emeryta mógłby zapłacić wyższą składkę na fundusz pracy.
Gośc Polskiego Radia zapowiedział, że dzisiaj minister pracy przedstawi analizy dotyczące zatrudnienia emerytów.

30.03.2002 2:13

SĄDOWNICTWO
 / 
'Rzeczpospolita' - Naruszenie prawa w katowickim sądzie to 'normalka'?

Zwolnienie przez katowicki sąd byłego szefa Konsorcjum Finansowo-Inwestycyjnego Colloseum nie było jedyną decyzją wydaną z naruszeniem prawa. Jak dowiedziała się 'Rzeczpospolita' katowicki sąd z niewiadomych powodów wypuścił także trzech częstochowskich urzędników skarbowych zamieszanych w aferę paliwową.

28.03.2002 9:50

COLLOSEUM
 / 
Minister sprawiedliwości wyjaśni okoliczności aresztowania kierownictwa Colloseum

Minister sprawiedliwości Barbara Piwnik powiedziała, że jeszcze dziś poinformuje premiera o wynikach postępowania w sprawie niejasnych okoliczności aresztowania właściciela i wiceprezesa korporacji Colloseum, Józefa J. i Piotra W.

28.03.2002 2:48

COLLOSEUM
 / 
"Gazeta Wyborcza" o Colloseum

Co łączy szefów Colloseum, konkubinę posła Kolasińskiego, gangsterów Ryszarda Boguckiego i "Krakowiaka"? Przy decyzjach o ich uniewinnieniu lub wypuszczeniu z aresztu pojawia się nazwisko tego samego sędziego: Andrzeja Rembisza, przewodniczącego wydziału odwoławczego katowickiego sądu - pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza, powołując się na swoich informatorów.
Gazeta dodaje, że nazwisko sędziego Rembisza z zaskakującą regularnością pojawia się przy decyzjach podejmowanych przez katowicki sąd w sprawach dotyczących najsłynniejszych przestępców.

18.03.2002 2:40

COLLOSEUM
 / 
"Trybuna" o Colloseum

Do sprawy śląskiej firmy Colloseum, której szefowie oskarżani są przez prokuraturę o obliczane na 345 milionów złotych oszustwo na szkodę Będzińskich Zakładów Energetycznych, "TRYBUNA" dorzuca nowe sensacje. Chodzi o niejasne związki między tą firmą a pracownikami urzędu skarbowego.