Trwa ładowanie...
bELbdPyt
Notowania

Homofobia – Wszystkie wiadomości

Strefy wolne od LGBT. Śmiszek: rzeka pieniędzy zostanie zawrócona
735
07.09.2021 15:08

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Strefy wolne od LGBT. Śmiszek: rzeka pieniędzy zostanie zawrócona

- Do groźby nałożenia na Polskę kar związanych z praworządnością dochodzi jeszcze haniebna sprawa stref wolnych od LGBT i pieniędzy z UE, które mogą zostać cofnięte w pięciu regionach – powiedział w programie "Newsroom WP" Krzysztof Śmiszek z Lewicy. – To buduje fatalny obraz Polski w świecie. PiS wyżej sobie ceni podziały społeczne, ideologię, podbijania bębenka nietolerancji, homofobii, pogardy i nienawiści niż pieniądze z UE. To dla mnie niepojęte, jak po 80 latach od wojny, która wybuchła z powodu rozmaitych podziałów, z powodu budowania takich stref wolnych od, dziś znów wracają te złe emocje. PiS próbuje konflikt z UE z sprawie stref wolnych od LGBT przedstawiać w takim oto świetle, że Polska jest przez UE prześladowana, że to my bronimy wartości, a oni nas nie rozumieją. Na końcu jednak stawką w tej grze z UE są gigantyczne pieniądze. Pięć regionów Polski przyjęło te haniebne uchwały. To straszne, że pogarda, homofobia, nienawiść stały się takim stałym elementem agendy rządowej. A przecież mamy przykłady na to, że homofobia to nie tylko słowa, to także czyny i zagrożenie bezpieczeństwa młodych. Jeśli nie przemawia do polityków PiS ten argument humanitarny, to niech przemówi rzeka pieniędzy, która może zostać zawrócona.

Nie chce "żydostwa i LGBT". Teraz marki nie chcą z nią pracować. Mamy komentarz firmy Kubota
2.4K
18.07.2021 15:01

DYSKRYMINACJA
 / 
Nie chce "żydostwa i LGBT". Teraz marki nie chcą z nią pracować. Mamy komentarz firmy Kubota

Reklamowała markę, która popiera LGBT, teraz deklaruje, że "nie chce żydostwa i nie chce LGBT". Wypowiedź Samueli Górskiej, byłej uczestniczki czwartej edycji "Top model", wywołała prawdziwą burzę. Od jej poglądów dystansują się firmy, z którymi współpracowała. - Nigdy nie była naszą ambasadorką - mówi money.pl Wacław Mikłaszewski współwłaściciel firmy Kubota.

Unijna komisarz kontra "strefy wolne od LGBT". Nie będzie pieniędzy dla polskich miast
2.3K
28.07.2020 20:16

LGBT+
 / 
Unijna komisarz kontra "strefy wolne od LGBT". Nie będzie pieniędzy dla polskich miast

Sześć polskich miast, które wnosiły o dofinansowanie z funduszy unijnych, a wcześniej określiły się "strefami wolnymi od LGBT" - pieniędzy nie dostanie. Unijna komisarz ds. równości poinformowała, że we Wspólnocie podstawowe prawa i wartości muszą być przestrzegane.

Urugwaj: Rektor uniwersytetu ustąpiła po homofobicznej wypowiedzi
17.07.2012 6:31

HOMOFOBIA
 / 
Urugwaj: Rektor uniwersytetu ustąpiła po homofobicznej wypowiedzi

Mercedes Rovira, która miała zostać rektorem prestiżowego uniwersytetu katolickiego w stolicy Urugwaju, Montevideo, zrezygnowała ze stanowiska na dzień przed nominacją.

RE przeciwko homofobii
17.05.2010 17:23

HOMOFOBIA
 / 
RE przeciwko homofobii

      Przywódcy Rady Europy i Unii Europejskiej wezwali rządy państw członkowskich, aby wykazały więcej woli politycznej w eliminowaniu nietolerancji wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej. Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią.
      Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek podkreślił, że homofobia stanowi rażące naruszenie ludzkiej godności, podważa podstawowe prawa człowieka i dlatego musi być zdecydowanie potępiona. Jego zdaniem należy upewnić się, że przyszłe pokolenia Europejczyków będą przyzwyczajone do kultury otwartości, niedyskryminacji i tolerancji.
      Także Sekretarz Generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland stwierdził, że obowiązkiem rządów jest stworzenie klimatu tolerancji oraz walki z dyskryminacją i homofobią. Przypomniał, że przed blisko 20 laty Światowa Organizacja Zdrowia oraz naukowcy stwierdzili, że orientacja seksualna nie jest chorobą, lecz wrodzoną głęboką częścią tożsamości każdej osoby. Wezwał do zwalczania uprzedzeń i zapewnienia równych praw wszystkim obywatelom. Ostrzegł też przed sianiem nienawiści i podsycaniem atmosfery homofobii.

bELbdPyv
UE potępia wszelkie przejawy homofobii
17.05.2009 18:29

HOMOFOBIA
 / 
UE potępia wszelkie przejawy homofobii

Unia Europejska z okazji
międzynarodowego dnia przeciwko homofobii, obchodzonego w ponad 50
krajach na świecie, potępiła w niedzielę wszelkie formy
dyskryminowania gejów i lesbijek.