Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Unijna komisarz kontra "strefy wolne od LGBT". Nie będzie pieniędzy dla polskich miast

1310
Podziel się

Sześć polskich miast, które wnosiły o dofinansowanie z funduszy unijnych, a wcześniej określiły się "strefami wolnymi od LGBT" - pieniędzy nie dostanie. Unijna komisarz ds. równości poinformowała, że we Wspólnocie podstawowe prawa i wartości muszą być przestrzegane.

"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z Unii
"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z Unii (East News)
bDIMyOEl

Komisja Europejska odrzuciła wnioski sześciu polskich miast, które starały się o unijne środki w ramach programu "Town Twinning", który jest częścią szerszej inicjatywy, tj. "Europy dla Obywateli".

Jak poinformowała komisarz ds. równości Helena Dalli, polskie miasta w programie nie będą brane pod uwagę ze względu na dyskryminację osób o odmiennej tożsamości seksualnej.

- Każde z państw członkowskich oraz osoby sprawujące władze w tych państwach mają obowiązek przestrzegania podstawowych praw i wartości Unii Europejskiej - napisała na Twitterze Dalli.

bDIMyOEn
Zobacz także: Obejrzyj: Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

- Właśnie dlatego odrzucono wnioski o uczestnictwo w "Town Twinning" sześciu polskich miast, które wcześniej przyjęły uchwały o "strefie wolnej od LGBT" lub przyjęły "Samorządową Kartę Praw Rodzin" - dodała komisarz ds. równości. Jednocześnie nie wskazała, o których konkretnie miastach mowa.

Wtóruje jej Didier Reynders, komisarz ds. sprawiedliwości. - W Unii Europejskiej nie ma zgody dla jakiejkolwiek formy dyskryminacji. Unijne wartości muszą być przestrzegane przystępując do wszystkich programów finansowanych z unijnych środków, w tym także w ramach "Town Twinning" - napisał na swoim Twitterze.

bDIMyOEt

"Strefy wolne od LGBT" to uchwały przyjmowane przez samorządy. Nie mają żadnych skutków prawnych, jednak - co jasno wypowiedział Parlament Europejski - nawet jeśli nie wprowadzają fizycznych barier, to są "skrajnie dyskryminujące", a także ograniczają swobodę przysługującą każdemu obywatelowi Wspólnoty.

Z danych na styczeń 2020 roku, regiony, w których przyjęto Samorządową Kartę Praw Rodzin bądź uchwałę o "strefie wolnej od LGBT" zajmują aż 1/3 kraju.

bDIMyOEu

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIMyOEO
KOMENTARZE
(1310)
jest wyjście ...
7 miesięcy temu
Gminy i miasta z uchwałami anty lgbt mogą się zwrócić o pieniądze do organizacji Ordo Iuris - na pewno im nie odmówiąa jako swoim zagorzałym zwolennikom i pupilkom :)
raf
7 miesięcy temu
i bardzo dobrze trzeba skonczynczyc w Polsce z nacjonalizmem , homofobia i hejterstwem. Z drugiej strony to bezczelne ze te miasta wystapily o dofinansowanie z UE
+70
7 miesięcy temu
I bardzo dobrze. Teraz niech pomyślą jak wybrnąć z tego bagna w które wdepnęli.
bDIMyOEP
Franz
7 miesięcy temu
Spodziewam się że teraz wszyscy radni głosujący za tymi strefami wyskoczą z własnej kasy, by zrekompensować utracone środki. Chyba coś takich zdeklarowanych katolików pryncypia są ważniejsze niż mamona.
Tak to się ro...
7 miesięcy temu
Jak wódz się cieszył.....znowu zwali na opozycje a po cichu kopalnie pozamyka
...
Następna strona