Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Unijna komisarz kontra "strefy wolne od LGBT". Nie będzie pieniędzy dla polskich miast

1310
Podziel się:

Sześć polskich miast, które wnosiły o dofinansowanie z funduszy unijnych, a wcześniej określiły się "strefami wolnymi od LGBT" - pieniędzy nie dostanie. Unijna komisarz ds. równości poinformowała, że we Wspólnocie podstawowe prawa i wartości muszą być przestrzegane.

"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z Unii
"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z Unii (East News)

Komisja Europejska odrzuciła wnioski sześciu polskich miast, które starały się o unijne środki w ramach programu "Town Twinning", który jest częścią szerszej inicjatywy, tj. "Europy dla Obywateli".

Jak poinformowała komisarz ds. równości Helena Dalli, polskie miasta w programie nie będą brane pod uwagę ze względu na dyskryminację osób o odmiennej tożsamości seksualnej.

- Każde z państw członkowskich oraz osoby sprawujące władze w tych państwach mają obowiązek przestrzegania podstawowych praw i wartości Unii Europejskiej - napisała na Twitterze Dalli.

Zobacz także: Obejrzyj: Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

- Właśnie dlatego odrzucono wnioski o uczestnictwo w "Town Twinning" sześciu polskich miast, które wcześniej przyjęły uchwały o "strefie wolnej od LGBT" lub przyjęły "Samorządową Kartę Praw Rodzin" - dodała komisarz ds. równości. Jednocześnie nie wskazała, o których konkretnie miastach mowa.

Wtóruje jej Didier Reynders, komisarz ds. sprawiedliwości. - W Unii Europejskiej nie ma zgody dla jakiejkolwiek formy dyskryminacji. Unijne wartości muszą być przestrzegane przystępując do wszystkich programów finansowanych z unijnych środków, w tym także w ramach "Town Twinning" - napisał na swoim Twitterze.

"Strefy wolne od LGBT" to uchwały przyjmowane przez samorządy. Nie mają żadnych skutków prawnych, jednak - co jasno wypowiedział Parlament Europejski - nawet jeśli nie wprowadzają fizycznych barier, to są "skrajnie dyskryminujące", a także ograniczają swobodę przysługującą każdemu obywatelowi Wspólnoty.

Z danych na styczeń 2020 roku, regiony, w których przyjęto Samorządową Kartę Praw Rodzin bądź uchwałę o "strefie wolnej od LGBT" zajmują aż 1/3 kraju.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1310)
edi
3 lata temu
To może Kościółek pomoże.
Andrzej K.
3 lata temu
Jeżeli ta UE jest przeciw wszelkim formom dyskryminacji to dlaczego dyskryminuje niektóre samorządy w dziedzinie przyznawania środków? Przypominam, że słowo samorząd pochodzi od samodzielnego rządzenia, a nie wykonywania poleceń z Centrali. Czyli dyskryminacja samorządów ma na celu pozbawienie ich podstawowej cechy - samodzielności.
Europejczyk
3 lata temu
Lewacy, zwolennicy UE. Już wkrótce 1 sierpnia 2020 roku i macie okazję jedyną do pokazania się że jesteśmy w UE i mamy obowiązki UE. Więc przygotujcie nowe wynagrodzenia zgodne z UE a więc 6 tys zł netto miesięcznie za 160 godzin pracy. Ceny za usługi i towary mamy już dawno zgodne z wymogami UE więc już czas na wynagrodzenie.
regis592
3 lata temu
Niech sie hirarchowie koscielni zrzuca na czele z Rydzykiem i Jedraszewskim...moze tez Ordo Iuris i Duda troche kasy dosypac...
wieczność
3 lata temu
Ewangelia wg św Łukasza Łk 4, 1-13  Jezus przebywał na pustyni i był kuszony Słowa Ewangelii według świętego Łukasza . Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje». Lecz Jezus mu odrzekł: «Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”».
...
Następna strona