Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Unijna komisarz kontra "strefy wolne od LGBT". Nie będzie pieniędzy dla polskich miast

1310
Podziel się:

Sześć polskich miast, które wnosiły o dofinansowanie z funduszy unijnych, a wcześniej określiły się "strefami wolnymi od LGBT" - pieniędzy nie dostanie. Unijna komisarz ds. równości poinformowała, że we Wspólnocie podstawowe prawa i wartości muszą być przestrzegane.

"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z Unii
"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z Unii (East News)
bEEbQCHp

Komisja Europejska odrzuciła wnioski sześciu polskich miast, które starały się o unijne środki w ramach programu "Town Twinning", który jest częścią szerszej inicjatywy, tj. "Europy dla Obywateli".

Jak poinformowała komisarz ds. równości Helena Dalli, polskie miasta w programie nie będą brane pod uwagę ze względu na dyskryminację osób o odmiennej tożsamości seksualnej.

- Każde z państw członkowskich oraz osoby sprawujące władze w tych państwach mają obowiązek przestrzegania podstawowych praw i wartości Unii Europejskiej - napisała na Twitterze Dalli.

bEEbQCHr
Zobacz także: Obejrzyj: Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

- Właśnie dlatego odrzucono wnioski o uczestnictwo w "Town Twinning" sześciu polskich miast, które wcześniej przyjęły uchwały o "strefie wolnej od LGBT" lub przyjęły "Samorządową Kartę Praw Rodzin" - dodała komisarz ds. równości. Jednocześnie nie wskazała, o których konkretnie miastach mowa.

Wtóruje jej Didier Reynders, komisarz ds. sprawiedliwości. - W Unii Europejskiej nie ma zgody dla jakiejkolwiek formy dyskryminacji. Unijne wartości muszą być przestrzegane przystępując do wszystkich programów finansowanych z unijnych środków, w tym także w ramach "Town Twinning" - napisał na swoim Twitterze.

bEEbQCHx

"Strefy wolne od LGBT" to uchwały przyjmowane przez samorządy. Nie mają żadnych skutków prawnych, jednak - co jasno wypowiedział Parlament Europejski - nawet jeśli nie wprowadzają fizycznych barier, to są "skrajnie dyskryminujące", a także ograniczają swobodę przysługującą każdemu obywatelowi Wspólnoty.

Z danych na styczeń 2020 roku, regiony, w których przyjęto Samorządową Kartę Praw Rodzin bądź uchwałę o "strefie wolnej od LGBT" zajmują aż 1/3 kraju.

bEEbQCHy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEbQCHS
KOMENTARZE
(1310)
edi
rok temu
To może Kościółek pomoże.
Andrzej K.
rok temu
Jeżeli ta UE jest przeciw wszelkim formom dyskryminacji to dlaczego dyskryminuje niektóre samorządy w dziedzinie przyznawania środków? Przypominam, że słowo samorząd pochodzi od samodzielnego rządzenia, a nie wykonywania poleceń z Centrali. Czyli dyskryminacja samorządów ma na celu pozbawienie ich podstawowej cechy - samodzielności.
Europejczyk
rok temu
Lewacy, zwolennicy UE. Już wkrótce 1 sierpnia 2020 roku i macie okazję jedyną do pokazania się że jesteśmy w UE i mamy obowiązki UE. Więc przygotujcie nowe wynagrodzenia zgodne z UE a więc 6 tys zł netto miesięcznie za 160 godzin pracy. Ceny za usługi i towary mamy już dawno zgodne z wymogami UE więc już czas na wynagrodzenie.
bEEbQCHT
regis592
rok temu
Niech sie hirarchowie koscielni zrzuca na czele z Rydzykiem i Jedraszewskim...moze tez Ordo Iuris i Duda troche kasy dosypac...
wieczność
rok temu
Ewangelia wg św Łukasza Łk 4, 1-13  Jezus przebywał na pustyni i był kuszony Słowa Ewangelii według świętego Łukasza . Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: «Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje». Lecz Jezus mu odrzekł: «Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”».
...
Następna strona