Trwa ładowanie...
bDoOyoOd

Notowania

Dyskryminacja – Wszystkie wiadomości

27
14.10.2020 16:03

ZAROBKI
 / 
Hiszpania wypowiada wojnę dyskryminacji zarobkowej kobiet. Będą kontrole w firmach

Hiszpańscy przedsiębiorcy muszą się liczyć z regularnymi kontrolami. Kontrolerzy sprawdzą, czy nie dochodzi do dyskryminacji zarobkowej kobiet. Rząd premiera Pedra Sancheza zatwierdził przepisy służące walce z tym procederem.

21
14.09.2020 17:53

RYNEK PRACY
 / 
Koronawirus w Polsce. Pandemia może nasilić stereotypy o pracownikach

Dyskryminacja ze względu na wiek dotyka już nie tylko starszych pracowników, ale także tych młodszych. Kurczący się rynek pracy z powodu kryzysu może jednak doprowadzić do tego, że doświadczające tego zjawiska osoby nie będą tego zgłaszać, gdyż obawiać się będą utraty stanowiska.

1.3K
28.07.2020 20:16

LGBT+
 / 
Unijna komisarz kontra "strefy wolne od LGBT". Nie będzie pieniędzy dla polskich miast

Sześć polskich miast, które wnosiły o dofinansowanie z funduszy unijnych, a wcześniej określiły się "strefami wolnymi od LGBT" - pieniędzy nie dostanie. Unijna komisarz ds. równości poinformowała, że we Wspólnocie podstawowe prawa i wartości muszą być przestrzegane.

54
23.07.2020 17:27

RYNEK PRACY
 / 
Pomysł PiS na lukę płacową jest jak nauka pływania w basenie bez wody [OPINIA]

Likwidacja luki płacowej za pomocą przepisów o mobbingu jest jak nauka pływania w basenie bez wody. Oczywiście można, kto nam zabroni, ale sensu nie ma w tym za grosz. Tymczasem to właśnie chce zrobić PiS, rozszerzając definicję mobbingu o kwestie zróżnicowania zarobków między kobietami a mężczyznami - pisze w komentarzu do procedowanych przez parlament przepisów Anna Zaleska z money.pl.

210
22.07.2020 20:16

DYSKRYMINACJA
 / 
"Jakby góra mysz urodziła". Opozycja krytykuje pomysł PiS

"Jakby góra urodziła mysz" - tak opozycja określa pomysł PiS, który w założeniu ma zrównywać płace kobiet i mężczyzn, a w praktyce jest rozszerzeniem definicji mobbingu. Sejm zajął się właśnie projektem, który w trakcie kampanii prezydenckiej zapowiedział Jarosław Kaczyński.

bDoOyoOf
38
22.01.2020 14:00

DYSKRYMINACJA
 / 
Polskie firmy dyskryminowane w UE. Ministerstwo: będzie skarga do KE

- Miejscowe firmy wykorzystują kruczki prawne, żeby ograniczać konkurencyjność polskich firm. Np. dowody osobiste wydawane przed 2015 r. są kwestionowane. To zmusza pracowników do wyrabiania paszportów. Często pracownicy są proszeni o natychmiastowe okazanie formularza potwierdzającego opłacenie składek. Trzeba go mieć w każdym momencie. Zgromadziliśmy wiedzę na temat problemów, z jakimi stykają się przedsiębiorcy. Zachęcamy do ich zgłaszania. Chodzi nam o to, żeby ten raport służył w dyskusji z Komisją Europejską. Wykorzystujemy w ten sposób tryb oficjalnej skargi - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju.

19
11.11.2019 11:46

APPLE CARD
 / 
Apple Card dyskryminuje kobiety? Algorytmy ustawiają różne limity kredytowe

Za oceanem burza w sprawie Apple Card. Oferowana przez producentów iPhone'a karta kredytowa ma przyznawać wyższe limity mężczyznom niż kobietom. Poskarżył się na to nawet... Steve Wozniak, który wraz ze Stevem Jobsem stworzył Apple.

14
27.06.2019 13:25

DYSKRYMINACJA
 / 
Rzecznik MSP komentuje sądową batelię o odmowę usługi fundacji LGBT. "Nic się nie stało"

- Nic takiego się nie stało. Było pewne starcie, próba, czy wszystko można narzucić drugiej osobie, ale jest wolność jednej jednostki i wolność drugiej jednostki - tak w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców komentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego w głośnej sprawie drukarza, który odmówił usługi dla fundacji LGBT. Zdaniem rzecznika, nie chodzi tu o orientację seksualną, ale o treści. Jak mówił, drukarz nie mógłby odmówić drukowania "obojętnych treści", ale w tej sprawie "treści były niezgodne z jego sumieniem".

4
20.05.2019 20:46

PRAWO
 / 
Dyskryminacja kosztowała 50 tys. zł. Nosiciel wirusa HIV wygrał z pracodawcą

30-letni mężczyzna został zwolniony z pracy krótko po tym, jak jego pracodawca dowiedział się, że jest, że jest nosicielem HIV. Wygrał przed sądem. Zasądzone zadośćuczynienie jest jedną z najwyższych kwot w tego typu sprawach.

bDoOyoOl
14.03.2017 12:09

KRAJ
 / 
Niemiecki przedsiębiorca znieważał polskich pracowników. Szokujące zeznania świadków

Proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych przeciwko niemieckiemu przedsiębiorcy, współwłaścicielowi firmy Pos System z Kosakowa (Pomorskie), wytoczyła b. pracownica tej spółki Natalia Nitek.

24
21.02.2017 8:59

CZARNA LISTA
 / 
"Czarne listy" w firmach rekrutacyjnych. Szwed: to niezgodne z prawem

Niektóre firmy rekrutacyjne tworzą "czarne listy", wymieniając między sobą dane o osobach, których nie powinno się zatrudniać. - To działania dyskryminujące i bezprawne - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

22.10.2015 15:00

SKŁADKI EMERYTALNE
 / 
KE upomina Polskę. Chodzi o składki emerytalne

KE wezwała Polskę do zaprzestania dyskryminacji osób, które wpłacają składki na indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego do instytucji poza granicami naszego kraju.

05.05.2014 11:16

MUZUŁMANIZM
 / 
Osoby z innym wyznaniem są bez szans?

Jestem wyznania muzułmańskiego, ale w Polsce mieszkam już od 15 lat. Chciałabym podjąć pracę, ale obawiam się, że przez moje wyznanie mogą nie brać mojej kandydatury w ogóle pod uwagę. Czy ukryć w CV swoje pochodzenie? Może lepiej nie dodawać zdjęcia do aplikacji, ponieważ noszę na głowie chustę?

bDoOyoOm
27.03.2014 7:42

DEUTSCHE WELLE
 / 
Johann dostanie pracę, Mehmet raczej nie

Młodzież z obco brzmiącymi dla niemieckiego ucha imionami ma mniejsze szanse, by znaleźć miejsce nauki zawodu. Szeroko zakrojona praca badawcza potwierdza przykre doświadczenia, jakie zbierają młodzi imigranci

28.02.2014 13:00

DYSKRYMINACJA
 / 
Tak ONZ chce likwidować dyskryminację rasową

Jest to następstwem rozpatrzenia przez Komitet XX i XXI Sprawozdania Polski z realizacji postanowień Konwencji w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej na posiedzeniu.

27.02.2014 8:39

FRYZJER
 / 
Fryzjer odprawił z kwitkiem otyłą klientkę. "Popsuje mi pani fotel"

W Herne w Zagłębiu Ruhry fryzjer odmówił obsłużenia stałej klientki. Bał się, że otyła kobieta zniszczy mu fotel. W mediach i na forach dla "puszystych" zawrzało.

22.11.2013 14:11

KODEKS PRACY
 / 
Dlaczego mniej zarabiam od innych?

Pielęgniarka zarabia 1680 zł brutto ja natomiast pracuję za 1500 zł brutto. Pozbawiony jestem również dodatku za szkodliwość warunków pracy. Czy takie postępowanie pracodawcy jest zgodne z prawem?

16.10.2013 8:56

HOLANDIA
 / 
Polacy dyskryminowani w Holandii

Wynika tak z raportu Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji