Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MLG
|

Tesla po raz kolejny pozwana. W tle dyskryminacja rasowa i nękanie

11
Podziel się:

Piętnastu czarnoskórych byłych lub obecnych pracowników Tesli wniosło pozew przeciwko amerykańskiemu koncernowi, twierdząc, że doświadczyli przemocy na tle rasowym w fabrykach producenta samochodów elektrycznych. Jest to kolejny pozew o dyskryminację rasową przeciwko Tesli.

Tesla po raz kolejny pozwana. W tle dyskryminacja rasowa i nękanie
Amerykański koncern produkujący auta elektryczne został po raz kolejny oskarżony o dyskryminację (Getty, Sam Hall)

Według pozwu złożonego w sądzie stanu Kalifornia w czwartek pracownicy mieli być regularnie ofiarami obraźliwych rasistowskich komentarzy i rasistowskiego zachowania kolegów, menedżerów i pracowników działu personalnego.

Na to skarżą się pracownicy Tesli

Nękanie, które według pracowników miało mieć miejsce głównie w fabryce Tesli we Fremont w Kalifornii, obejmowało używanie słowa "czarnuch", historycznie rasistowskich terminów takich jak "niewolnictwo" i "plantacja" na miejsca, w których pracowały osoby czarnoskóre oraz robienia komentarzy na tle seksualnym.

W pozwie twierdzi się, że "standardowe procedury operacyjne producenta obejmują rażącą, otwartą i nieograniczoną dyskryminację rasową".

Według pozwu niektórzy z powodów byli przydzielani na najbardziej wymagające fizycznie stanowiska lub omijani przy awansie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także Zasnął za kierownicą pędzącej Tesli. Nagranie z akcji amerykańskiej policji

To już kolejny taki pozew

Producent elektryków został już co najmniej 10 razy pozwany za dyskryminację rasową lub molestowanie seksualne, w tym w lutym przez kalifornijski Departament Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (DFEH), który udokumentował podobne naruszenia, o jakich mowa w najnowszym pozwie.

Firma nie odniosła się do sprawy, ale wcześniej zaprzeczała niewłaściwemu postępowaniu i twierdziła, że posiada zasady mające na celu zapobieganie i rozwiązywanie niewłaściwych zachowań w miejscu pracy.

W poniedziałek sędzia federalny w Kalifornii zarządził nowy proces w sprawie odszkodowania, które Tesla winna jest czarnoskóremu byłemu pracownikowi fabryki, skarżącemu firmę o dyskryminację rasową, ponieważ odrzucił on odszkodowanie w wysokości 15 mln dolarów.

Skarżący firmę Owen Diaz twierdził, że czarnoskórzy pracownicy są regularnie narażeni na rasistowskie obelgi w hali produkcyjnej oraz rasistowskie graffiti w łazienkach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(11)
wrrr
2 lata temu
Chciał zwolnić lewicowych aktywistów z Twitter'a - to ma.
JOJO
2 lata temu
Mask przeszedl na strone republikanow i juz sie pozwy zaczynaja.ZBIEG OKOLICZNOSCI -NIEMYSLE
niegolony
2 lata temu
Znajomy był w fabryce szkła w USA. Na końcu taśmy, siedział Czarnoskóry i czytał gazetę. Detale szklane z taśmy spadały do kosza i się trzaskały. Nikt nie śmiał mu zwrócić uwagi
Proste
2 lata temu
Poprostu omijac czarnych przy zatrudnianiu.
kkkk
2 lata temu
Czy może istnieć dyskryminacja rasowa białych np. jak Murzyni ich z przyczyn rasowych zabiją? no to odpowirdź przy nie, to tak jak z dyskryminacją ze względu na płeć przed 2003 kobieta mogła przejść na rentę po mężu jak miała 50 a mężczyzna 65, dzisiaj może przejść na emeryturę w wieku 60 a mężczyzna 65 (statystycznie facet żyje 10 lat mniej) i nagonka,że kobiety mają niższe emerytury, nie podaje się przy tym rent po mężach, które wynoszą 85 % zarobków małżonka (a 15 to potrzebuje zjeść więcej facet żeby przeżyć