Trwa ładowanie...
Notowania

Nasiona – Wszystkie wiadomości

Tajemnicze nasiona z Chin. Nie należy ich wysiewać
190
30.07.2020 19:14

ROLNICTWO
 / 
Tajemnicze nasiona z Chin. Nie należy ich wysiewać

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa ostrzega. Na rynku pojawiły się paczki z nieoznakowanymi nasionami z Chin. Należy je zniszczyć, a nie wysiewać.

Sadzenie kiełków
07.03.2014 14:23

KIEŁKI
 / 
Sadzenie kiełków

Kiełki to rośliny we wczesnej fazie wzrostu, które nie zdążyły przekształcić się jeszcze w siewki. Zawierają dużą ilość łatwo przyswajalnych wartości odżywczych, przez co są cennym elementem diety. Kiełki najczęściej je się w postaci surowej, jako dodatek do kanapek, sałatek i jako dekoracja potraw.

Sadzenie cytryny
07.03.2014 10:09

SADZENIE
 / 
Sadzenie cytryny

Cytryna uprawiana jest obecnie na całym świecie, wszędzie tam, gdzie ma do tego odpowiednie warunki. Można posadzić ją z pestki, jednak takie drzewko albo w ogóle nie zaowocuje, albo pierwsze owoce pojawią się dopiero po upływie 15 do 20 lat. Aby cieszyć się w ogrodzie drzewkiem cytrusowym lepiej wybrać młode drzewka, z tzw. odmiany karłowej.

Sadzenie bukszpanu
06.03.2014 10:29

SADZENIE
 / 
Sadzenie bukszpanu

W Polsce bukszpan to najczęściej roślina ozdobna, o której przypominamy sobie w okresie świąt Wielkiej Nocy. Jest to roślina wiecznie zielona i należy do gatunku długowiecznych krzewów.

Sadzenie lawendy
06.03.2014 9:59

LAWENDA
 / 
Sadzenie lawendy

Lawenda to najpopularniejszy środek a mole, ponieważ wydziela bardzo charakterystyczny zapach, który najczęściej odstrasza owady. Jej pochodzenie wywodzi się z rejonów francuskiej Prowansji, i tam też osiąga najbardziej imponujące rozmiary. W naszym ogrodzie również możemy cieszyć się lawendowym polem kwiatów, w naszym środowisku urośnie jednak najwyżej do 50 cm wysokości.

Sadzenie trawnika
05.03.2014 14:38

TRAWA
 / 
Sadzenie trawnika

Ładny i zadbany trawnik to duma każdego ogrodnika. Trawa jest bardzo korzystna dla kwiatów w ogrodzie, zwiększa wilgotność powietrza, w upalne dni obniża temperaturę i zmniejsza hałas. Aby cieszyć się dobrze posianym trawnikiem trzeba mu poświęcić chwilę czasu i dokładnie zadbać o każdy element. Zaczynając od siewu trawy i dobrym wyborze odpowiedniego rodzaju dostosowanego do ogrodowej gleby.

Uprawa gryki
05.03.2014 11:42

GRYKA
 / 
Uprawa gryki

Gryka zwyczajna nazywana również siewną jest roślina dwuliścienną. Posiada ona podobny skład chemiczny nasion i agrotechnikę uprawy przez co zaliczana jest do grupy roślin zbożowych. Do gryki należy 15 gatunków rosnących w klimacie umiarkowanym Europy i Azji. Najwięcej odmian gryki występuje na terenie Azji wschodniej i środkowej