Trwa ładowanie...
bESBsAbp
Notowania

Niższe Rachunki Za Prąd – Wszystkie wiadomości

Rosnące ceny energii pożywką dla oszustów. Prosta wtyczka, a rachunki mają spaść niemal do zera
81
18.09.2021 12:20

CENY PRĄDU
 / 
Rosnące ceny energii pożywką dla oszustów. Prosta wtyczka, a rachunki mają spaść niemal do zera

W sieci pojawiły się reklamy przełomowego wynalazku, który ma obniżać rachunek za energię nawet o 90 proc. Sprawdzamy dlaczego świat nie grzmi o wtyczce do kontaktu, za którą stoi sam Nikola Tesla. - Takiej bzdury dawno nie słyszałem - mówi ekspert.

Boom na fotowoltaikę. Rząd się tego nie spodziewał. "Potrzebna zmiana reguł"
155
09.06.2021 15:49

VIDEO
 / 
Boom na fotowoltaikę. Rząd się tego nie spodziewał. "Potrzebna zmiana reguł"

– Jeżeli dalej będziemy bezrefleksyjnie rozpędzać tę lokomotywę w postaci ruchu prosumenckiego, bez zmiany reguł rozliczeń, to za chwilę sami prosumenci będą niezadowoleni. Sieć energetyczna nie wytrzyma, dlatego chcemy wprowadzić nowe zasady decydowania - zapowiedział w programie "Newsroom WP" Ireneusz Zyska, wiceminister Klimatu i Środowiska. – Prosument będzie mógł w ciągu 24 h zmienić dostawcę. To sprawi, że będzie bardziej aktywnym uczestnikiem rynku. Rano spojrzy na smarfona, wybierze ofertę i będzie mógł sprzedać drożej energię z tego dnia. Chcemy też podnieść świadomość, bo to jest najbardziej kreatywna część polskiego społeczeństwa. Chcemy, żeby boom na panele fotowoltaiczne trwał nadal i był dla Polaków inwestycyjną przygodą. Mają oszczędzać na rachunkach, wytwarzając własną energię elektryczną, ale system energetyczny wymaga zmiany. System zachęt, który wprowadziliśmy w 2016 r., zadziałał świetnie, to był impuls, który rozkręcił rynek. Jednak w tej chwili musimy znormalizować i uspokoić tę sytuację. Chcemy, żeby ruch prosumencki stał się częścią klastrów i spółdzielni energetycznych.

Rząd dopłaci do droższego prądu, ale trzeba się pospieszyć
175
26.07.2019 12:43

PIS
 / 
Rząd dopłaci do droższego prądu, ale trzeba się pospieszyć

- Około 16 mln gospodarstw domowych nie musi robić nic, a rząd tę różnicę dopłaci spółkom energetycznym. Szpitale, małe i mikroprzedsiębiorstwa za pierwszą połowę roku mają stawki, które obowiązywały w zeszłym roku, a za drugą muszą udowodnić, ze kwalifikują się do rekompensat. Termin złożenia oświadczenia upływa 27 lipca - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartłomiej Derski, ekspert portalu wysokienapiecie.pl.