Trwa ładowanie...
bEJaTsUl
Notowania
Przejdź na

Boom na fotowoltaikę. Rząd się tego nie spodziewał. "Potrzebna zmiana reguł"

– Jeżeli dalej będziemy bezrefleksyjnie rozpędzać tę lokomotywę w postaci ruchu prosumenckiego, bez zmiany reguł rozliczeń, to za chwilę sami prosumenci będą niezadowoleni. Sieć energetyczna nie wytrzyma, dlatego chcemy wprowadzić nowe zasady decydowania - zapowiedział w programie "Newsroom WP" Ireneusz Zyska, wiceminister Klimatu i Środowiska. – Prosument będzie mógł w ciągu 24 h zmienić dostawcę. To sprawi, że będzie bardziej aktywnym uczestnikiem rynku. Rano spojrzy na smarfona, wybierze ofertę i będzie mógł sprzedać drożej energię z tego dnia. Chcemy też podnieść świadomość, bo to jest najbardziej kreatywna część polskiego społeczeństwa. Chcemy, żeby boom na panele fotowoltaiczne trwał nadal i był dla Polaków inwestycyjną przygodą. Mają oszczędzać na rachunkach, wytwarzając własną energię elektryczną, ale system energetyczny wymaga zmiany. System zachęt, który wprowadziliśmy w 2016 r., zadziałał świetnie, to był impuls, który rozkręcił rynek. Jednak w...

rozwiń
0
0
101
Podziel się
Komentarze (101)
zobacz więcej komentarzy (101)
bEJaTsUx
KOMENTARZE
(101)
kjlb
4 miesiące temu
wydałem na fotowoltaikę 16 tys, zwrócili mi 7 tys. Teraz rachunek za 6 miesięcy 52 zł. Luzik. Za 6-7 lat inwestycja się spłaci. Podwyzkami sie nie martwię. Regulują ceny energii, niby dla naszego dobra zamrozili ceny osobom prywatnym, a firmy energet. odbijają to sobie na przedsiębiorcach. Firmom podnoszą cenę za prąd. Ceny produkcji rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. W Polsce nie ma faceta z takimi jajami, jakie miała brytyjska premier Tacher, która pozamykała brytyjskie kopalnie. U nas rządzący boja się górników, bo mogą wyzwieźć ich na taczkach, połączyli kopalnie z firmami energet. Pogrążają te firmy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 70-80% (PGE, Enea, Energa były po ponad 20 zł i spadły na 4-6, Tauron był po ponad 5 zł i spadł do 1, odbił do 3). Wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Przeczytajcie ksią.ż kę pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna, by umieć samemu zadbać finansowo o siebie.
Grzehu
4 miesiące temu
Od nowego roku nie dostaniesz już spowrotem energi którą wyprodukowałes. Wspaniałomyślny rząd wymyślił jak tu zarobić na prosumentach i z 1zł zrobic sobie 3zl. W końcu są ich teraz już pewnie miliony. Więc możesz sprzedać energie komu chcesz ale nie drożej niż 25gr. Ale zimą musisz odkupić za 75gr 1KW. Więc instalacja zamiast 6lat spłacała się będzie 15 i większość firm upadnie bo nikt tego już nie kupi.
Twój nick
4 miesiące temu
Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą - Otto von Bismarck
bEJaTsUP
d_f
4 miesiące temu
Tak tak. Promujcie fotowoltaikę, wiatraki etc., a elektrownie pozbawione dochodu będą robić coraz większe podwyżki reszcie.
jacus
4 miesiące temu
TO WSTRZYMAJCIE NA 2-3 LATA I DOPROWADZCIE LINE PRZESYLOWE DO PORZADKU--LEJE NA WASZA TERAZ FOTOWOLTAIKE I DALEJ BEDE PALIL WEGLEM
...
Następna strona