Trwa ładowanie...
bESANOut
Notowania

Podatek Od Przychodu – Wszystkie wiadomości

Polski Ład napisany w ekspresowym tempie. Rząd już dziś łata własną reformę
108
15.09.2021 17:16

PODATKI
 / 
Polski Ład napisany w ekspresowym tempie. Rząd już dziś łata własną reformę

Nad kompleksową reformą podatkową posłowie pochylą się na trwającym posiedzeniu Sejmu. Czas na debatę jest równie krótki, jak ten przeznaczony na społeczne konsultacje. A pracy nie ułatwia im rząd, który w błyskawicznym tempie przyjął autopoprawkę. Eksperci nie mają wątpliwości: zwolni ona niektóre państwowe spółki z nowego podatku.

Podatek przychodowy. Zapłacą go również polskie firmy
35
13.09.2021 9:12

PODATKI
 / 
Podatek przychodowy. Zapłacą go również polskie firmy

Rząd wyszedł z nową inicjatywą, która ma zrekompensować budżetowi straty w związku ze zmianami związanymi z Polskim Ładem. To podatek przychodowy, który mają zapłacić zagraniczne korporacje. Jednak daninę w obecnej propozycji zapłacą również polskie firmy, a także spółki Skarbu Państwa - pisze "Rzeczpospolita".

Podatek przychodowy nie jest szczelny. Ekspertka: Można go obchodzić
32
30.08.2021 11:25

FIRMA
 / 
Podatek przychodowy nie jest szczelny. Ekspertka: Można go obchodzić

Minister finansów Tadeusz Kościński "nie wyklucza" wprowadzenia podatku od przychodu. - To byłaby zmiana zasad i rewolucja. Nie jestem zwolennikiem tego podatku. Rozumiem jego zalety, jest prosty i trudno go uniknąć, bo jak mam przychody, to muszę płacić. W mojej ocenie podatek przychodowy nie rozwiąże obecnych problemów - powiedziała w "Money. To się liczy" Małgorzata Samborska, doradca podatkowy, partner w Grant Thornton. - Słyszałam o stawkach od 1,5 proc. do 15 proc. To jest 10-krotna rozpiętość. Firmy mają bardzo różne sytuacje finansowe, a będą musiały płacić taki sam podatek. Podatek przychodowy można też obchodzić, skracając łańcuchy dostaw. Jeżeli mam wielu dostawców, wiele ogniw to im jest ich więcej, tym bardziej kumuluje się ten podatek. Jeżeli skumuluję wszystkie usługi w ramach jednego przedsiębiorstwa, to płacę ten podatek tylko raz. To gwóźdź do trumny małych firm, im trudniej jest tworzyć takiego molocha. A koncerny albo będą przenosiły niektóre czynności za granicę, albo będą rezygnowały z świadczenia usług przez inne firmy i będą robiły to same - dodała.

Podatek przychodowy. Sklepikarzom czy Google'owi - komu podniesiemy podatki?
18
27.08.2021 14:29

PODATEK OD PRZYCHODU
 / 
Podatek przychodowy. Sklepikarzom czy Google'owi - komu podniesiemy podatki?

Minister finansów Tadeusz Kościński nie wyklucza możliwości wprowadzenia w Polsce podatku przychodowego. To byłaby rewolucja – sprawdźmy, kto może na tym zyskać, kto stracić i jak takie rozwiązania działają na świecie.

Podatek przychodowy. Rząd nie wyklucza. "Szok dla rynku, to wstrzyma inwestycje"
410
27.08.2021 11:15

PODATKI
 / 
Podatek przychodowy. Rząd nie wyklucza. "Szok dla rynku, to wstrzyma inwestycje"

Będzie nowy podatek? Minister finansów Tadeusz Kościński nie wyklucza wprowadzenia podatku od przychodów. - To szok dla rynku. Pojawił się raport, co do którego można mieć wątpliwości, jeżeli chodzi o jakość wyliczeń. Podatek przychodowy zakłada, że firmy nie ponoszą kosztów, a właściwie zakłada, że te koszty są mniej więcej równe, więc można przy średniej stawce opodatkować przychód. To sprawia, że firmy, które ponoszą koszty, przede wszystkim rozwojowe, związane z inwestycjami, nie mogą wliczyć tych kosztów przy obliczaniu podatku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan. - Mamy taką sytuację, że firma, która nie inwestuje, nie ponosi wydatków, jest opodatkowana niżej, niż ta, która ponosi wydatki, w związku z tym nie uzyskuje dochodów, a jednocześnie płaci podobny podatek. Z gospodarczego punktu widzenia przejście na podatek przychodowy oznaczałoby wstrzymanie różnego rodzaju inwestycji. To, co mówi minister finansów, nie jest przekonujące. System podatkowy powinien być transparentny i czytelny dla wszystkich - dodał.

bESANOuv
Udział w imprezie integracyjnej nie jest przychodem pracownika
26.04.2013 9:27

ŚWIADCZENIA SOCJALNE
 / 
Udział w imprezie integracyjnej nie jest przychodem pracownika

Naczelny Sąd Administracyjny wydał kolejny wyrok w sprawie
imprez integracyjnych. Tym razem orzekł, że pracownik zaproszony na firmową imprezę integracyjną
nie płaci podatku. Poprzednio zapadały wyroki korzystne i niekorzystne dla pracowników.