Trwa ładowanie...
bEKLZnVh
Notowania
Przejdź na

Podatek przychodowy. Rząd nie wyklucza. "Szok dla rynku, to wstrzyma inwestycje"

Będzie nowy podatek? Minister finansów Tadeusz Kościński nie wyklucza wprowadzenia podatku od przychodów. - To szok dla rynku. Pojawił się raport, co do którego można mieć wątpliwości, jeżeli chodzi o jakość wyliczeń. Podatek przychodowy zakłada, że firmy nie ponoszą kosztów, a właściwie zakłada, że te koszty są mniej więcej równe, więc można przy średniej stawce opodatkować przychód. To sprawia, że firmy, które ponoszą koszty, przede wszystkim rozwojowe, związane z inwestycjami, nie mogą wliczyć tych kosztów przy obliczaniu podatku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan. - Mamy taką sytuację, że firma, która nie inwestuje, nie ponosi wydatków, jest opodatkowana niżej, niż ta, która ponosi wydatki, w związku z tym nie uzyskuje dochodów, a jednocześnie płaci podobny podatek. Z gospodarczego punktu widzenia przejście na podatek przychodowy oznaczałoby wstrzymanie różnego rodzaju inwestycji....

rozwiń
0
0
263
Podziel się
Komentarze (263)
zobacz więcej komentarzy (263)
bEKLZnVt
KOMENTARZE
(263)
Beba
2 miesiące temu
Wracamy do najczarniejszych czasów głębokiej komuny. Ciekawa jestem, kiedy młodzi ludzie zmądrzeją …. Nic nie jest nam dane raz na zawsze, pewnego dnia zostaną po prostu zamknięte granice, paszporty oddamy na komendę policji a do Czech wyjedziemy, jak się komendant zgodzi.
Kapsel
2 miesiące temu
To mógł wymyślić ktoś, kto nigdy w życiu nie pracował uczciwie. O prowadzeniu własnej działalności nie wspominając...
sok
2 miesiące temu
Makabra. Jak wpływy na konto mojej firmy będą wynosić 1 milion, a 900.000 wydam na inwestycję, to i tak zapłacę podatek od miliona. To tylko PiS mógł wymyślić.
bEKLZnVL
yogi
2 miesiące temu
I będą kolejne podatki, już rzą PiS za swojej kadencji ( druga w toku ) wprowadził 41 podatków i danin, do tego podniósł składki obecnych, a w przymiarce są kolejne podatki. Zadłużenie kraju wzrosło do ponad biliona złotych, tego nie da się spłacić nawet za 30 lat a odsetki rosną. 500+ oddaliśmy z nawiązką w postaci podatków, afera goni afere !
henio
2 miesiące temu
wprowadzić podatek przychodowy, dochodowy a przede wszystkim od głupich kroków
...
Następna strona