Trwa ładowanie...
bECztsUR
Notowania

Sosna – Wszystkie wiadomości

Sadzenie dużego drzewa
07.03.2014 11:02

SADZENIE
 / 
Sadzenie dużego drzewa

Sadzenie dużych drzew to nie łatwa sztuka. Należy mieć do tego profesjonalną wiedzę i odpowiednie umiejętności. A często również profesjonalne narzędzia. Duże drzewa mają już swoje wymagania i nie lubią przesadzania.

Sadzenie sosny
06.03.2014 10:10

SADZENIE
 / 
Sadzenie sosny

Sosna to gatunek roślin, który obejmuje ok. 115 gatunków drzew i krzewów. Najczęściej występuje w klimacie umiarkowanym na półkuli północnej. Sosnę najczęściej wykorzystuje się do pozyskiwania żywicy, olejków eterycznych czy jako źródło drewna. Należy do drzew wiecznie zielonych. Sosna jest również uznana, jako jeden z gatunków zagrożonych wyginięciem.

Sadzenie drzewa
05.03.2014 13:11

SADZENIE
 / 
Sadzenie drzewa

Najlepszym drzewem, które powinno się przyjąć bez problemów będzie młode drzewko, w którym system korzeniowy będzie dobrze rozwinięty, gałęzie i pędy będą silne i bez oznak chorób, a także, szczególnie przy zakupie drzewka będzie widoczna etykieta opisująca rodzaj, nazwę producenta i jakość zakupionego towaru. Każde drzewko powinno mieć przynajmniej 4 korzenie, a jego minimalna wysokość powinna wynosić ok. 120cm, a także powinno mieć pień o grubości przynajmniej 12 mm.