Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jak odebrać wygraną w Lotto?

2
Podziel się:

Jeśli wygrałeś w Lotto możesz odebrać swoją nagrodę w kolekturze lub jednym z oddziałów Totalizatora Sportowego. Odbiór nagrody w oddziale, daje większe możliwości - sprawdź jakie.

Jak odebrać wygraną w Lotto?
(BrianAJackson/iStockphoto)

Na odebranie pieniędzy zwycięzca ma 60 dni, począwszy od kolejnego dnia po losowaniu. Kwoty do 2 tys. zł wypłacane są w kolekturach, wyższe - w jednym z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego.

Miejsce i czas odbioru wygranej

Zgodnie z art. 22 regulaminu gier liczbowych, wypłata wygranej następuje w dwojaki sposób:
Po pierwsze, jeśli wygrane pieniężne, w których łączna suma wypłat dokonywanych na podstawie jednego kuponu przekracza 2 000 zł. wypłacane są w Oddziałach Totalizatora Sportowego. Na terenie kraju jest ich 17. Wygraną można odebrać w okresie 60 dni od dnia następującego po dniu losowania.

Po drugie, wygrane pieniężne niższego stopnia, w których łączna suma wypłat nie przekracza 2 000 zł, wypłacane są w dowolnych kolekturach na terenie całego kraju. Wygrane te są wypłacane w okresie 60 dni od dnia następującego po dniu losowania.

Zasady odbioru wygranej
Wygrane pieniężne w Lotto wypłaca się wyłącznie za zwrotem kuponu. Jeśli wygrane przypadają grającym niepełnoletnim, wypłaca się je wyłącznie ich przedstawicielom ustawowym. Jeśli nie można stwierdzić autentyczności kuponu lub też kupon nie posiada niezbędnych informacji lub kodu paskowego, wypłaty nagrody się nie dokonuje. Jeśli grający zgubi lub zniszczy kupon, może odwoływać się do TS. Jeśli TS ma wątpliwości, co do uprawnień okaziciela kuponu, może wstrzymać wypłatę wygranej na okres nie przekraczający 30 dni.

Podatek od wygranej
Wygrana w Lotto nie przekraczające 2280 zł są wolne od jakichkolwiek opłat. Z kolei wyższe są obciążone podatkiem dochodowym w wysokości 10 proc. Odprowadzenie podatku ciąży na organizatorze gier liczbowych, dlatego też nie należy się martwić formalnościami.

Sposoby wypłaty wygranej
Wygraną w Lotto można odebrać na kilka sposobów. Wypłata wygranych w kolekturach następuje wyłącznie gotówką. Odebranie wygranej z oddziału Totalizatora Sportowego następuje jako wypłata w gotówce, przelewem bankowym lub w formie czeku. TS może wystawić na odbierającego nagrodę zaświadczenie informujące o wygranej. Przy odbiorze nagrody należy mieć ze sobą dowód tożsamości i kupon gry liczbowej.

Zachowanie bezpieczeństwa podczas odbioru wygranej
Jeśli odbierasz nagrodę w jednej z kolektur, zachowaj niezbędną ostrożność. Nigdy nie odbieraj wygranej samodzielnie - weź zaufaną osobę , która będzie obserwowała czy wszystko jest w porządku. Po wypłacie pieniędzy, najlepiej pójść od razu do banku i wpłacić je na konto. Chyba nie trzeba nikomu przypominać, aby nie rozmawiać o wysokości wygranej w miejscach publicznych. Złodzieje często czyhają w najmniej spodziewanych miejscach.

Jeśli wygrałeś o wiele wyższą nagrodę i odbierasz ją w Oddziale Totalizatora Sportowego, nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo, ponieważ pieniądze są wypłacane bezpośrednio na konto bankowe. Dla bezpieczeństwa, zaleca się jednak wpłacenie wygranej na kilka kont. W przypadku potencjalnej kradzieży, stracimy tylko część wygranej sumy pieniędzy. W tabeli poniżej przedstawiono wszystkie odziały TS w Polsce:

Oddziały Totalizatora Sportowego
Miasto Odział
opracowanie własne na podstawie www.totalizator.pl
Białystok ul. Modlińska 1
Bydgoszcz ul. Poznańska 20
Gdańsk Straganiarska 31/33
Katowice ul. Ligocka 103
Kielce ul. Targowa 18
Koszalin ul. Piłsudskiego 56
Kraków ul. Olszańska 5a
Lublin ul. Wolińskiego 20
Łódź ul. Wodna 43/45
Opole ul. Kośnego 22
Poznań ul. Palacza 81
Rzeszów ul. Geodetów 1(II p.)
Szczecin ul. Celna 1
Warszawa ul. Targowa 25
Wrocław ul. Joannitów 16
Zielona Góra ul. Kręta 5

Zdrowy rozsądek
Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem zwycięskiego kuponu Lotto, pamiętaj, aby nie zwariować. Po wpłacie pieniędzy na konto nie kupuj od razu najdroższego samochodu ani willi z basenem. Odebranie dużej nagrody może spowodować, że przestaniemy myśleć racjonalnie, a później będziemy żałować swoich pochopnych decyzji. Część środków warto wpłacić na lokaty lub konta oszczędnościowe. Warto też zastanowić się jak powiększyć wygraną kwotę i doprowadzić do tego, aby ciągle się powiększała.

Zobacz także: Zobacz też: O takim OC mało kto słyszał. Zobacz, co możesz zyskać
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
As1
11 miesięcy temu
DLACZEGO NIE UWZGLEDNIA SIE KWOTY WOLNEJ OD OPLAT PRZY WIEKSZYCH WYGRANYCH OD 2280
elka
3 lata temu
wygralam 169xl i nigdzie w starachowicach nie chca mi wypłacić nie ma tyle pieniędzy takie odpowiedzi słyszę