Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Regulamin i zasady gier liczbowych

0
Podziel się:

Przystąpienie do Lotto następuje poprzez wpłacenie odpowiedniej stawki za każdy zakład w kolekturze. W Lotto można zawierać zakłady proste, systemowe i wielolosowaniowe. Co jeszcze warto wiedzieć?

Regulamin i zasady gier liczbowych
(IceArnaudov/iStockphoto)

*Lotto to jedna z najbardziej popularnych gier losowych w Polsce. Średnio raz na tydzień ktoś wygrywa ogromne sumy pieniędzy. Jakie zakłady oferuje Totalizator Sportowy? Jak ustala się kwoty wygranych? Gdzie możesz odebrać wygraną wyższą niż 2000 zł? Sprawdź regulamin i zasady gier liczbowych. *

Przystąpienie do gry

Przystąpienie do Lotto następuje poprzez wpłacenie odpowiedniej stawki za każdy zakład prosty w kolekturze. Grający wybiera grę i datę losowania wyników zawartego zakładu. Po uiszczeniu zapłaty grający otrzymuje kupon, zawierający swoje lub wybrane losowo liczby.

Rodzaje zakładów

Zgodnie z Regulaminem Gry Liczbowej Totalizatora Sportowego, w Lotto można zawierać zakłady proste, systemowe i wielolosowaniowe.

Zakład prosty polega na wytypowaniu przez grającego 6 z 49 liczb lub na losowym wyborze tych liczb przez maszynę tzw. "chybił - trafił".

Zakład systemowy polega na wytypowaniu przez grającego od 7 do 12 liczb ze zbioru 49 w jednym polu typowania lub w losowym wyborze przez maszynę. Ilość typowań równa się odpowiedniej ilości zakładów prostych:

 • - 7 typowań odpowiada 7 zakładom prostym,
 • - 8 typowań odpowiada 28 zakładom prostym,
 • - 9 typowań odpowiada 84 zakładom prostym,
 • - 11 typowań odpowiada 462 zakładom prostym,
 • - 12 typowań równa się 924 zakładom prostym.

Zakład wielolosowaniowy polega na wytypowaniu i podaniu liczby od 2 do 10, kolejno po sobie następujących losowań wyników Lotto lub wytypowaniu przez grającego liczb w zakładzie systemowym i podaniu liczby od 2 do 10, kolejno po sobie następujących losowań wyników Lotto.

Opłaty za jeden zakład

Stawka za jeden zakład prosty w Lotto wynosi 2,40 zł. Do tej stawki grający dokonuje dopłaty w wysokości 25 proc. stawki.

Losowanie wyników gry

Losowanie wyników Lotto przeprowadza się w ustalonych przez TS terminach podanych do publicznej wiadomości grających. Wszelkie zmiany terminów podawane są co najmniej 24 dni przed jej wprowadzeniem. Jeśli w wyniku nieprzewidzianych okoliczności losowanie wyników Lotto nie może się odbyć w terminie ustalonym przez Zarząd TS, ustalony termin może zostać przeniesiony na inny.

Losowanie wyników przeprowadzane jest za pomocą urządzenia mechanicznego pod kontrolą członków Komisji Gier i Zakładów oraz przedstawiciela TS.

Możliwe wygrane

W Lotto możliwe są cztery stopnie wygranych pieniężnych:

 1. I stopień - za 6 trafnie wytypowanych liczb,
 2. II stopień - za 5 trafie wytypowanych liczb,
 3. III stopień - za 4 trafnie wytypowane liczby,
 4. IV stopień - za 3 trafnie wytypowane liczby.

Jeżeli nikt nie trafi "szóstki", występuje kumulacja, czyli pula na główne wygrane przechodzi na następne losowanie. Kwotę przeznaczoną na wygrane III stopnia ustala się poprzez odjęcie od całkowitej kwoty przeznaczonej w danym losowaniu wyników na wygrane pieniężne, kwot przypadających na wygrane I, II i IV stopnia. Jednostkowa wygrana IV stopnia ma gwarantowaną wysokość 20 zł.

Ustalanie kwoty wygranej

Kwotę przeznaczoną na wygrane poszczególnego stopnia dzieli się przez liczbę zawartych zakładów z trafionymi typowaniami dla tego stopnia, a iloraz tej kwoty określa wysokość wygranej pieniężnej za jeden zakład.

- Trafienie "szóstki" oznacza wygranie minimum 2 milionów zł.
- Im więcej osób zagra w grze, tym większa będzie wygrana.
- Zazwyczaj wygrana za "piątkę" jest warta średnio 5300 zł, za trafioną "czwórkę" można otrzymać średnio 170 zł, wygrana za "trójkę" jest gwarantowana i wynosi 24 zł.
- Na wygraną przeznacza się co najmniej 51% łącznej kwoty wpłaconych stawek za udział w grze.
- Na wygrane trafienie "piątki" przeznacza się 8 proc. a pozostałą kwotę dzieli się między osoby, które trafiły "czwórki" i "trójki".

Oglądanie losowania

 • Losowanie gry LOTTO odbywa się we wtorki, czwartki i soboty ok. godz. 21:40 na antenie TVP Info.

Zasady obowiązujące przy ustalaniu wysokości wygranych pieniężnych

 1. Wysokość jednej wygranej nie może być niższa od kwoty wniesionej za jeden zakład prosty.
 2. Wysokość wygranej niższego stopnia nie może przekroczyć wysokości wygranej wyższego stopnia,
 3. W sytuacji, jeśli wygrana niższego stopnia miałaby przekroczyć wygraną wyższego stopnia, kwoty przeznaczone na wygranie obydwu stopni są do siebie dodane, a ich łączną sumę dzieli się między wygrane obydwu stopni.
 4. W sytuacji kiedy wyliczona wysokość III stopnia miała być niższa niż piętnastokrotność stawki za jeden zakład prosty, TS dopłaca do wygranej tego stopnia do wysokości piętnastokrotnej stawki za jeden zakład prosty.

Odbiór wygranych

Wygrane wysokiego stopnia oraz wygrane pieniężne pozostałych stopni, których suma przekracza 2000 zł, wypłacane są w oddziałach TS w okresie 60 dnia po losowaniu. Z kolei wygrane nie przekraczające 2000 zł wypłacane są w tym samym czasie w kolekturach. Wygrane wypłaca się wyłącznie za zwrot kuponu i wyłącznie osobom pełnoletnim.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)