Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Getin Noble Bank rezygnuje z oferty publicznej obligacji. Miał pozyskać 750 mln zł

8
Podziel się:

Getin Noble Bank rezygnuje z przeprowadzenia wszystkich ofert publicznych na podstawie zatwierdzonego w dniu 10 stycznia 2018 r., podał bank.

Getin Noble Bank należy do biznesmena Leszka Czarneckiego.
Getin Noble Bank należy do biznesmena Leszka Czarneckiego. (STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/EastNews)

Najbardziej aktywny podmiot na rynku polskich obligacji rezygnuje ze sprzedaży kolejnych pakietów papierów wartościowych w ramach oferty publicznej. Decyzja zapadła dwa dni po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Getin Noble Bank poinformował o rezygnacji z przeprowadzenia wszystkich ofert publicznych na podstawie zatwierdzonego w dniu 10 stycznia 2018 roku prospektu emisyjnego sporządzonego w ramach publicznego programu emisji obligacji podporządkowanych. Program emisji został powołany uchwałą nr 575/2017 zarządu banku z dnia 5 lipca 2017 roku.

Jednocześnie poinformowano o "rezygnacji z ubiegania się o dopuszczenie wszystkich papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym, które mogłyby być wyemitowane na podstawie prospektu" - czytamy w komunikacie.

10 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Getin Noble Banku, sporządzony w związku z ofertą publiczną obligacji emitowanych w ramach Publicznego Programu Emisji Obligacji Podporządkowanych o łącznej wartości 750 mln zł.

Zobacz także: Czarnecki: trudne czasy dla banków

Rezygnacja z przeprowadzenia wszystkich ofert publicznych w ramach ostatnio ustalonego planu może dziwić, bo Getin Noble Bank jest najaktywniejszym podmiotem na polskim rynku, jeśli chodzi o obligacje na Catalyst. Notowanych jest tam blisko 40 różnych serii papierów wartościowych.

O powodach rezygnacji w oficjalnym komunikacie banku nie ma ani słowa. Przedstawiciele GNB nie odpowiedzieli nam też na skierowane bezpośrednio do nich zapytania w tej sprawie.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
mitra
6 lat temu
Widocznie to była słuszna decyzja. Nie ma się co martwić o getin, da sobie radę na spokojnie. Dobre zarządzanie to podstawa, co widać też po tym jak poprawili obsługę klienta :)
zając
6 lat temu
rzeczywiście kto zainwestował w stajnię CZarneckiego, to tylko stracił, i to dużo ! w szczególności z grupy Getin i Noble.
fdd
6 lat temu
hehe bo nie ma juz głupich którzy mieliby finansować tego TW??
smol
6 lat temu
A ja wam mówię, że odbiją za kilka kwartałów
Piotr
6 lat temu
Kto normalny mial by niby nabyć cokolwiek od BANKRUTA CZARNECKIEGO???!!!???