Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Fiskus nie interesował się nowożeńcami. Mamy stanowisko Izby Skarbowej

32
Podziel się:

Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim nie wzywał par, które wstąpiły w związek małżeński w 2016 r., by opowiadały o tym, jak sfinansowały wesele – przekonuje Izba Administracji Skarbowej w Kielcach.

Urzędnicy nie zbierali haków na nowożeńców, a jedynie szukali dowodów przeciwko nieuczciwym firmom
Urzędnicy nie zbierali haków na nowożeńców, a jedynie szukali dowodów przeciwko nieuczciwym firmom (ADRIAN SLAZOK/REPORTER)

Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim nie wzywał par, które wstąpiły w związek małżeński w 2016 r., by opowiadały o tym, jak sfinansowały wesele – przekonuje Izba Administracji Skarbowej w Kielcach.

Pisaliśmy o tym, że urzędy skarbowe w Ostrowcu Świętokrzyskim i Zakopanem rozesłały do niektórych osób, które wstąpiły w związek małżeński w 2016 r., wezwanie do ujawnienia pewnych informacji związanych z przyjęciem weselnym.

Otrzymaliśmy stanowisko Izby Administracji Skarbowej w Kielcach, z którego wynika, że – wbrew spekulacjom mediów lokalnych, które ujawniły sprawę, urzędnicy nie zbierali haków na nowożeńców, a jedynie szukali dowodów w postępowaniu przeciwko nieuczciwym firmom, które obsługują przyjęcia okolicznościowe.

W piśmie rzecznik Izby przypomina, że zgodnie z przepisami, celem kontroli podatkowej jest sprawdzenie, czy kontrolowany podmiot wywiązuje się z obowiązków.

- Przepisy Ordynacji podatkowej wskazują, że jako dowód należy dopuścić wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, a nie jest sprzeczne z prawem. Tym samym wysyłanie pytań o informacje mające bezpośredni wpływ na powstanie lub wysokość zobowiązania podatkowego kontrolowanego podmiotu jest uzasadnione – czytamy w oświadczeniu.

Rzecznik podkreśla, że nie jest prawdą, że adresatom pisma zagrożono, że brak odpowiedzi może pociągnąć za sobą jakiekolwiek karę finansową. "Udzielenie informacji przez te osoby miało wyłącznie dobrowolny charakter" – napisała Anna Stępień.

Zobacz też: * *Duże zmiany podatkowe dla blisko trzech milionów polskich firm

- Podkreślamy, że w opisanej sytuacji kontrolowany jest podmiot organizujący np. przyjęcie weselne, a nie osoba kupująca usługi (np. nowożeńcy). Działania urzędu skarbowego ukierunkowane są na eliminację szarej strefy w obszarze świadczenia usług organizacji imprez okolicznościowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
Stanley
5 lata temu
A ile wzią ksiądz? Czy wystawił rachunek? To o to nie zapytali !!!
pan młody
6 lat temu
ja na ślub dostałem od bezdomnego 100000 kawałków i już byłem w sklepie już miałem płacić za pojazd Lamborghini a w kasie powiedziała że Balcer obciął 4 zera i wyszło be przesłałem do Torunia do mojego ojca bo ma bidę trza ratować kk
poborca
6 lat temu
Kto kogo wpuścił w maliny? Typowe dla wp - im Polakom gorzej tym dla redakcji lepiej.
Niepełnospraw...
6 lat temu
A Pani Dyrektor Olsztyńskiej skarbówki odmawia kontroli Olsztyńskich firm które okradają fiskusa i niepełnosprawnych pracowników . To jest Biznes ! Tez kontroli odmawia Olsztyński N.I.K , P.I.P. Prokuratura itp. Nasuwa się podejrzenie o układy Biznesowe.
jolanta
6 lat temu
Traktują wszystkich, jak złodziei ( oprócz rządzących).
...
Następna strona