Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABW zatrzymała 10 osób w sprawie nieprawidłowości w przetargach

0
Podziel się:

- W tej chwili trwają przesłuchania zatrzymanych -powiedział prokurator. Przesłuchania mają być kontynuowane także jutro.

ABW zatrzymała 10 osób w sprawie nieprawidłowości w przetargach
(Bartosz Krupa/East News)

Dziesięć osób zatrzymali dziś funkcjonariusze ABW w Szczecinie. To efekt śledztwa szczecińskiej prokuratury apelacyjnej dotyczącego nieprawidłowości przy przetargach organizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Zatrzymani - to dwóch pracowników Zarządu Melioracji i ośmiu przedsiębiorców z regionu.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie Anna Gawłowska-Rynkiewicz, zatrzymania to efekt śledztwa prowadzonego od maja ub. roku w kierunku przestępstw niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz utrudniania przetargu publicznego.

W tej chwili trwają przesłuchania zatrzymanych - powiedziała Gawłowska-Rynkiewicz. Przesłuchania mają być kontynuowane także jutro.

Czytaj więcej w Money.pl
ABW i policja będą działać z wojskiem, gdy... Porozumienie o współdziałaniu na miejscu możliwego zamachu terrorystycznego podpisali szefowie: ABW, policji, straży granicznej, żandarmerii wojskowej i straży pożarnej.
Na remonty policja wyda miliard złotych Rozstrzygnięto już część przetargów o łącznej wartości ponad 337 mln zł w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów policji na lata 2013-2015.
Wielka obława w związku z korupcją w przetargach Według CBA wśród zatrzymanych są wiceprezes GUS, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej i...
alior bank
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)