Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Pluciński
|

Dobre dane o produkcj przemysłowej umocniły złotego

0
Podziel się:
Dobre dane o produkcj przemysłowej umocniły złotego
bFecbFOt

Wczoraj Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o produkcji przemysłowej w październiku 2012. Okazały się one lepsze od prognoz, co wpłynęło na silniejsze umocnienie się złotego, którego kurs był najwyższy od dwóch tygodni. W ujęciu rok do roku produkcja przemysłowa wzrosła w zeszłym miesiącu o 4,6% (we wrześniu spadała o 5,2 %, a prognoza przewidywała wzrost o 1,3% rdr). W porównaniu z miesiącem poprzednim produkcja wzrosła o 7,7%.

Po godzinie 18:00 kursy głównych walut w relacji do złotego osiągnęły swoje dzienne minima. Złoty był wyceniany przez inwestorów w następujący sposób: 4,1126 zł wobec euro, 3,3096 zł za jednego dolara amerykańskiego i 3,4154 z stosunku do franka szwajcarskiego.

W nocy pojawiły się jednak informacje o odłożeniu do poniedziałku negocjacji w sprawie dalszej pomocy finansowej dla Grecji, co spowodowało gwałtowne osłabienie się europejskiej waluty. Pogorszenie nastrojów na szeroki rynku miało natomiast wpływ na osłabienie się polskiej waluty podczas porannego handlu. O godzinie 11:00 za euro trzeba było zapłacić 4,1228 zł, za dolara amerykańskiego 3,2257 zł, a frank szwajcarski kosztował 3,4236 zł.

bFecbFOv

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora. Nie może on być traktowany jako rekomendacja przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

bFecbFOW
alior bank
komentarze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)