Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Pluciński
|

RPP zadecydowało o kolejnej obniżce stóp

0
Podziel się:

Zgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej obniżyła wczoraj stopy procentowe o 25 punktów bazowych. To druga z rzędu obniżka, po której stopy procentowe wynoszą odpowiednio: stopa referencyjna 4,25%, stopa redyskontowa 4,5%, stopa lombardowa 5,75% i stopa depozytowa 2,75%. Informacja ta została już jednak wcześniej zdyskontowana przez rynek i nie wpłynęła ona znacząco na kurs złotego, tym bardziej, że część analityków przynajmniej od kliku dni spodziewała się bardziej drastycznych cięć.

Złoty osłabił się natomiast nieznacznie po słowach przewodniczącego RPP – Marka Belki, który zasugerował możliwość dalszych cięć w pierwszych miesiącach nowego roku.

W czwartek polska waluta wyraźnie nadal jest jeszcze pod wpływem tej wypowiedzi i traci na wartości względem głównych walut. Po godzinie 13:00 euro kosztowało 4,1295 PLN, dolar amerykański 3,1600 PLN, a za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 3,4102 PLN. Kurs EUR/USD wynosił 1,3068 USD.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora. Nie może on być traktowany jako rekomendacja przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

alior bank
komentarze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)