Trwa ładowanie...
bDzVMEmt

Notowania

Archiwum artykułów autora Krzysztof Koślicki

1
29.11.2020 16:03

GOSPODARKA
 / 
Małe firmy z niecierpliwością czekają na przepisy o fundacjach rodzinnych

Najpewniej w ciągu najbliższych kilku tygodni rząd przedstawi finalną wersję projektu przepisów o fundacjach rodzinnych. Prace nad nimi trwają od kilku lat. Wkrótce po raz pierwszy w Polsce będzie można tworzyć fundacje w celu realizacji interesu prywatnego, np. zapewnienia ciągłości działania firmy rodzinnej. To potrzebna zmiana, ale konieczne są też inne, m.in. jasne uregulowanie kwestii podatkowych – pisze Krzysztof Koślicki z serwisu Prawo.pl.

7
07.11.2020 8:50

PRAWO
 / 
O niższym podatku za 2020 rok trzeba pomyśleć już teraz

Do rozliczenia rocznego PIT za 2020 rok zostało jeszcze dużo czasu. Jednak o tym, by w przyszłym roku zapłacić niższy podatek, trzeba pomyśleć już dzisiaj. By odliczyć ulgi, trzeba mieć odpowiednie dokumenty, które muszą być wystawione w tym roku. Specjalne odliczenie czeka także na krwiodawców - pisze Krzysztof Koślicki w serwisie Prawo.pl.

72
04.10.2020 16:07

NIERUCHOMOŚCI.
 / 
Nowe przepisy podatkowe utrudnią handel nieruchomościami

Projekt zmian w przepisach ustaw o podatkach dochodowych, który trafił już do Sejmu, i stworzenie nowego bytu w postaci spółki nieruchomościowej spowoduje problemy na rynku nieruchomości w Polsce. Firmy, których połowę majątku będą stanowiły nieruchomości, już od stycznia 2021 roku będą miały całkowicie nowe obowiązki. Według nowych zasad zapłacą też podatek dochodowy – pisze Krzysztof Koślicki w serwisie Prawo.pl.

12
29.08.2020 12:01

PRACA ZDALNA
 / 
Praca zdalna może zmienić wysokość podatku pracownika

Z powodu epidemii pracodawcy zlecili swoim pracownikom pracę zdalną. Wiele osób wyjechało więc na działki, letniska czy do domów rodzinnych i pracuje poza miejscowościami, w których mają siedziby ich pracodawcy. Powstaje więc pytanie, czy w takiej sytuacji mają one prawo do wyższych kosztów podatkowych i tym samym do obniżenia podatku dochodowego. Okazuje się jednak, że samo poinformowanie firmy o nowym miejscu zamieszkania to za mało. Trzeba spełnić jeszcze inne warunki - pisze Krzysztof Koślicki w serwisie Prawo.pl.