Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jan Rokita w rękach niemieckiej policji
2009-02-11

Jan Rokita w rękach niemieckiej policji

Były poseł po awanturze w samolocie noc spędził na komisariacie w Monachium.

2009-02-07

Rosja: Optymizm po wystąpieniu Bidena w Monachium

Jako zgodę na nowy dialog z Rosją ocenił sobotnie wystąpienie wiceprezydenta USA Joe'a Bidena na 45. Międzynarodowej Konferencji o Bezpieczeństwie w Monachium przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Konstantin Kosaczow.

2009-02-07

Monachium: Tusk spotkał się z wiceprezydentem USA Bidenem

Premier Donald Tusk rozmawia z nowym wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. To pierwsze spotkanie polskiego polityka z przedstawicielem nowej administracji amerykańskiej tak wysokiego szczebla od czasu wyboru Baracka Obamy na prezydenta.

2009-02-07

W Monachium rozpoczęło się spotkanie Tusk-Merkel

Rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska z niemiecką kanclerz Angelą Merkel.

W Monachium o bezpieczeństwie i przyszłości NATO
2009-02-06

W Monachium o bezpieczeństwie i przyszłości NATO

Donald Tusk spotka się m.in. z kanclerz Angelą Merkel.

2009-01-26

Rosja: Wicepremier Iwanow spotka się z szefem NATO 6 lutego w Monachium

Wicepremier Rosji Siergiej Iwanow i sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer spotkają się 6 lutego w Monachium - ogłosił w poniedziałek rosyjski ambasador przy Sojuszu Północnoatlantyckim Dmitrij Rogozin, którego cytuje agencja RIA- Nowosti.

2008-11-28

Monachium: Lekarze zrekonstruowali pierś pacjentce po mastektomii

Chirurdzy z Monachium zrekonstruowali pierś pacjentce po mastektomii z tkanki pobranej z drugiej, zdrowej piersi. Według informacji monachijskiej Kliniki Uniwersyteckiej, to pierwszy tego typu zabieg na świecie.

2008-10-18

W Monachium do jutra trwają "Targi milionerów"

Samochód za półtora miliona euro albo cygaro za pół tysiąca - takie towary można oglądać i kupować na "Targach milionerów" w Monachium. Do jutra można na nich podarować sobie odrobinę luksusu. Warunkiem jest jednak mocno wypchany portfel.

2008-10-05

W Monachium dobiega końca słynny Oktoberfest

W ostatnim dniu największego festynu ludowego na świecie jego organizatorzy poinformowali, że tym razem nie zostały pobite rekordy frekwencji i spożycia piwa.

2008-09-20

Monachium: 175. Oktoberfest rozpoczęty

W Monachium rozpoczęło się najsłynniejsze w świecie święto piwa. 175. Oktoberfest potrwa do 5 października.

2008-09-15

Monachium: Przed sądem stanął b. nazistowski dowódca

Przed sądem w Monachium stanął były dowódca jednego z oddziałów wojsk hitlerowskich podejrzany o zbrodnie wojenne. Niemieckie media podkreślają, że może być to jeden z ostatnich procesów tego typu.

2008-08-25

Olimpijczyk z Monachium o wyczynach naszych sportowców w Pekinie

Olimpijczyk z Monachium w 1972 roku, były siatkarz Jan Such uważa, że wyniki polskich olimpijczyków obrazują na co dziś stać naszych sportowców.

Firma z grupy Kopeksu ma kontrakt w RPA
2007-12-19

Firma z grupy Kopeksu ma kontrakt w RPA

Niemiecka firma Hansen Sicherheitstechnik, przed niespełna miesiącem przejęta przez polski Kopex, zawarła rekordowy w swojej historii, wart 22 mln euro, kontrakt na dostawę transformatorów dla górnictwa w RPA.

Zimowa olimpiada w Niemczech?
2007-12-09

Zimowa olimpiada w Niemczech?

Monachium będzie starać się o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku.

2007-04-23

Niemcy: Samolot wylądował w Monachium wskutek alarmu bombowego

Lecący z Aten do Strasburga samolot pasażerski wylądował w poniedziałek awaryjnie w Monachium w rezultacie alarmu bombowego - poinformowała rzeczniczka niemieckiej kontroli lotów.

2007-02-12

Fotyga: wystąpienie Putina w Monachium zaostrzyło stosunki Rosji z Zachodem

Wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina na konferencji w Monachium zaostrzyło stosunki Rosji z Zachodem - oceniła w poniedziałek minister spraw zagranicznych Anna Fotyga.

2007-02-12

Polska reprezentacja była na koferencji w Monachium - oświadcza minister Fotyga

Szefowa polskiej dyplomacji uważa, że nasz polityka zagraniczna nie ucierpiała w związku z nieobecnością wysokich rangą polityków na międzynarodowej konferencji w Monachium. Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga przyznała, że konferencja w Monachium jest ważna i prestiżowa, ale - jak dodała - nic szczególnego dla polskiej polityki z tego spotkania nie wyniknęło. Nasz kraj nie jest marginalizowany - zapewniała minister Fotyga.

2007-02-12

Niemcy: Rząd łagodnie ocenia przemówienie Putina w Monachium

Ostra krytyka Stanów Zjednoczonych i NATO, jaką Władimir Putin zaprezentował w sobotę na 43. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, nie była "odwrotem ku zimnej wojnie" - oświadczył w poniedziałek rzecznik niemieckiego rządu Ulrich Wilhelm.

2007-02-12

W.Brytania: "FT": w Monachium Putin osiągnął efekt odwrotny do zamierzonego

Swoim sobotnim wystąpieniem w Monachium prezydent Rosji Władimir Putin osiągnął efekt przeciwny do zamierzonego - zamiast podzielić, zjednoczył przeciwko sobie uczestników 43. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium - ocenia w poniedziałek komentator brytyjskiego dziennika "Financial Times".

Ciszewski: Antyterrorystyczna koalicja umarła w Monachium
2007-02-12

Ciszewski: Antyterrorystyczna koalicja umarła w Monachium

Putin pokazał w Monachium, że Rosja wypisuje się z walki z osią zła. Oznacza to powrót starego modelu polityki zagranicznej opartej na równowadze sił. Chociaż polska dyplomacja nie uczestniczyła w awanturze, będzie stawić zmianom czoła.