Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

46 ofiar lawiny błotnej w Chinach

0
Podziel się:

W nocy zakończono akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło ponad 1000 osób. Do tragedii doszło w południowo-zachodniej części Chin.

46 ofiar lawiny błotnej w Chinach
(PAP/EPA/DE YUAN)
bFfJLaCt

W nocy zakończono akcję poszukiwawczą, w której uczestniczyło ponad 1000 osób.* *Do tragedii doszło w południowo-zachodniej części Chin.

Położona w górzystym terenie prowincji Yunnan wieś Gaopo została przykryta lawiną błota i kamieni w piątek. Lawina o długości 120 metrów pozostawiła po sobie zwały błota o wysokości aż 16 metrów.

Zginęło 27 dorosłych i aż 19-cioro dzieci. Uratowano dwie osoby, które obecnie przebywają w szpitalu. We wrześniu ubiegłego roku teren ten nawiedziły aż dwa trzęsienia ziemi, w których zginęło ponad 80 osób.

bFfJLaCv
Zobacz także: ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO Z AKCJI RATUNKOWEJ:

W sąsiednim powiecie w październiku ubiegłego roku także doszło do osunięcia ziemi. Zasypana została wówczas szkoła, w której zginęło 18-cioro dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa w Chinach. Co najmniej 44 ofiary Osuwające się ziemia pogrzebała 14 domów, a w nich 46 osób. Dwie uznaje się wciąż za zaginione.
Tragedia w Chinach. Zasypało wiele osób Do tragicznych osunięć ziemi doszło w prowincji Yunnan w górzystym regionie na południowym zachodzie Chin.
Ponad 100 osób umarło z zimna. W Indiach W regionie tym panują rekordowo niskie, jak na ten kraj, temperatury.
bFfJLaCW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)