Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

500 ofiar walk na Wybrzeżu Kości Słoniowej

0
Podziel się:

Dotyczy to tylko zachodniej części kraju. ONZ Ostrzega, że bilans zabitych w tym kraju na pewno jeszcze wzrośnie.

500 ofiar walk na Wybrzeżu Kości Słoniowej
(PAP/EPA)

Bilans zabitych w zachodniej części Wybrzeża Kości Słoniowej, przede wszystkim w mieście Duekoue, przekracza 0,5 tys. - poinformowała rzeczniczka urzędu Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Praw Człowieka. Ostrzegła, że bilans ofiar w tej części kraju na pewno jeszcze wzrośnie.

- _ Nasze ekipy badawcze na zachodzie kraju zostały wzmocnione. Dotychczas ustaliliśmy, że 536 osób zostało zabitych od ostatniego tygodnia marca _ - wyjaśniła Ravina Szamdasani.

Wcześniej Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża informował, że 29 marca w Duekoue podczas starć na tle religijnym zginęło co najmniej 800 osób.

Według poprzedniego bilansu ONZ, przedstawionego wczoraj, na Wybrzeżu Kości Słoniowej od grudnia 2010 roku zginęło co najmniej 800 osób. Połowa ofiar poniosła śmierć w największym mieście i stolicy gospodarczej kraju, Abidżanie.

Wczoraj siły prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej Alassane'a Ouattary zatrzymały dotychczasowego szefa państwa Laurenta Gbagbo, który przez ponad cztery miesiące mimo przegranych wyborów nie chciał oddać władzy.

Ouattara zaapelował w poniedziałek wieczorem w wystąpieniu telewizyjnym o spokój i zapowiedział, że Gbagbo stanie przed sądem. Ouattara wykluczył jednak postawienie go przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, zapowiadając śledztwo w kraju.

Wyjaśnił również, że powoła Komisję Prawdy i Pojednania w celu sprawdzenia oskarżeń o dopuszczenie się okrucieństw wobec ludności cywilnej przez obie strony konfliktu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t136832.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gbagbo;zatrzymany;francuzi;pomogli,212,0,810452.html) Gbagbo zatrzymany. Francuzi pomogli Ambasada francuska w Abidżanie potwierdziła informacje o zatrzymaniu Laurenta Gbagbo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137259.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/onz;nie;robcie;krwawego;odwetu;na;gbagbo,145,0,810641.html) ONZ: Nie róbcie krwawego odwetu na Gbagbo Nowy prezydent Wybrzeża Kości Słoniowej powoła Komisję Prawdy i Pojednania w celu sprawdzenia oskarżeń o okrucieństwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t136538.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/wks;800;ofiar;tylko;w;jednym;miescie,244,0,805108.html) WKS: 800 ofiar tylko w jednym mieście O bilansie walk etnicznych poinformował Międzynarodowy Czerwony Krzyż.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)