Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

5 lat więzienia za nawoływanie do zabójstwa Browna

0
Podziel się:

Brytyjski sąd skazał islamskiego ekstremistę za wzywanie do zamachu.

5 lat więzienia za nawoływanie do zabójstwa Browna
(ec.europa.eu)
bECpuURN

Brytyjski sąd skazał na pięć lat więzienia mężczyznę, który nawoływał do zabójstwa byłych premierów Wielkiej Brytanii: Tony'ego Blaira i Gordona Browna.

24-letni Ishaq Kanmi na stronach internetowych islamskich ekstremistów między majem 2008 a sierpniem 2008 napisał, że dawni szefowie rządów powinni stać się celami _ męczenników _, jeśli brytyjskie wojska nie opuszczą Iraku i Afganistanu, a muzułmańscy więźniowie z londyńskiego zakładu karnego Belmarsh nie wyjdą na wolność.

Jego wiadomość, nadana z komputera w bibliotece publicznej w Blackburn (na północnym wschodzie Anglii), podpisana była przez _ Umara Rabi _, przedstawiającego się jako szef Al-Kaidy w Wielkiej Brytanii.

bECpuURP

Według sądu Kamni nie miał żadnych związków z Al-Kaidą, a brytyjska gałąź tej organizacji terrorystycznej nie istnieje i jest jedynie wymysłem.

Mężczyzna został uznany winnym fabrykowania informacji związanych z terroryzmem, zachęcania do udzielania wsparcia Al-Kaidzie i nazywania się członkiem tej siatki. Sąd oczyścił go jednak z dwóch głównych zarzutów, a więc: zabójstwa dwóch premierów.

Kamniego zatrzymano w 2008 roku, gdy próbował wyjechać do Finlandii. Wówczas znaleziono przy nim materiały powiązane z terroryzmem.

bECpuUSq
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)