Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

96 dłoni ma upamiętnić ofiary spod Smoleńska

0
Podziel się

Beta Gosiewska: Chcemy by obelisk stanął pod pałacem prezydenckim.

96 dłoni ma upamiętnić ofiary spod Smoleńska
(PAP/Leszek Szymański)
bEiIqHlx

Wdowa po pośle PiS Beata Gosiewska powiedziała, że ma nadzieję, iż wszystkie rodziny ofiar katastrofy pod Smoleńskiem poprą plan postawienia obelisku przed Pałacem Prezydenckim. -_ Obelisk ma przedstawiać 96 dłoni skierowanych we wszystkie strony - _mówi autor projektu, rzeźbiarz Maksymilian Biskupski.

Pomnik ma upamiętniać ofiary tragicznego wypadku lotniczego, w którym zginęła para prezydencka, posłowie, generałowie oraz urzędnicy państwowi.

Beata Gosiewska informowała w Sejmie, że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej wstępnie zaakceptowały projekt obelisku, który miałby stanąć przed Pałacem Prezydenckim. O tym nic nie wie jednak Paweł Deresz, mąż posłanki SLD, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem.

bEiIqHlz

Beata Gosiewska powiedziała, że z wdowcem po Jolancie Szymanek-Deresz nie rozmawiała, bo nie ma kontaktu do wszystkich osób, które straciły bliskich w katastrofie

POSŁUCHAJ BEATY GOSIEWSKIEJ:

Autorem miałby być Maksymilian Biskupski. Rzeźbiarz zaprojektował między innymi pomnik _ Poległym i Pomordowanym na Wschodzie _ w Warszawie oraz pomnik _ Jana Pawła II _ w Wadowicach.

Beata Gosiewska podkreśliła, że pomysł postawienia obelisku wyszedł od artysty i ma na celu zakończenie między innymi sporu o krzyż pod Pałacem Prezydenckim.

bEiIqHlF

*POSŁUCHAJ BEATY GOSIEWSKIEJ: *

O planie postawienia obelisku Beata Gosiewska mówiła podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu do spraw katastrofy smoleńskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t100586.jpeg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skoro;spoleczenstwo;chce;krzyza;to;powinien;zostac,174,0,642990.html) "Skoro społeczeństwo chce krzyża, to powinien zostać" Mariusz Błaszczak uważa, że nie wolno narzucać sposobu obchodzenia żałoby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t103136.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;krzyz;nie;zasluguje;na;takie;traktowanie,43,0,651307.html) Tusk: Krzyż nie zasługuje na takie traktowanie Przepychanki pod krzyżem to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje teraz Polska - podkreśla premier.
bEiIqHma
wiadmomości
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)