Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera taśmowa. Pierwsi podejrzani zatrzymani

0
Podziel się

Menadżer wcześniej pracował w lokalu, gdzie często bywał premier Donald Tusk i minister Sikorski.

Afera taśmowa. Pierwsi podejrzani zatrzymani
(Bartosz Krupa/East News)
bCYKSsjp

ABW ma podejrzewać w tej sprawie menadżera restauracji _ Sowa & Przyjaciele _ miał on brać udział w nagrywaniu wysoko postawionych w świecie polityki gości.

Jak informuje TVN24 doszło wczoraj do przeszukań w kilku mieszkaniach osób podejrzanych o udział w rejestrowaniu rozmów gości restauracji. Jeszcze dziś może zostać podjęta decyzja, czy zatrzymany menadżer będzie podejrzanym, czy tylko świadkiem w sprawie.

Telewizja ustaliła również, że menadżer ze słynnej już w całym kraju restauracji pracował również w innym bardzo popularnym wśród politycznych elit lokalu. Miała to być ulubiona restauracja polityków PO gdzie często spotykali się: premier Donald Tusk, czy Radosław Sikorski.

bCYKSsjr

Z kolei Marek Belka będzie się tłumaczył przed Radą Polityki Pieniężnej. W opublikowanych przez Wprost nagraniach prezes NBP w rozmowie z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem niepochlebnie wypowiadał się o Radzie.

Prezes NBP przyznał, że to nie będzie łatwa rozmowa, ale zaznaczył, że o wszystkich sprawach, które dzisiaj budzą emocje, rozmawiał z Radą Polityki Pieniężnej. - _ Nie zaskoczyłem niczym Rady - z wyjątkiem paskudnego przymiotnika. Jeżeli chodzi o meritum, to wszystko było przedmiotem naszej rozmowy. Pewnie, że idę tam z drżeniem serca - _mówił Marek Belka.

Prezes NBP dodał, że do tej pory współpraca z RPP układała się bardzo dobrze. -_ To są ludzie dorośli, przede wszystkim liczy się dobro gospodarki i polityki pieniężnej. W ostatnim czasie dorobiliśmy się bardzo dobrej współpracy, pod tym względem mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze - _ powiedział prezes NBP.

Czytaj więcej w Money.pl

bCYKSsjx
bCYKSsjS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)