Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agresywni palacze. Ostry zakaz i bójki

0
Podziel się:

W Hiszpanii od 2. stycznia obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych.

Agresywni palacze. Ostry zakaz i bójki
(16 Miles of String/CC/Flickr)

Obowiązujący w Hiszpanii zakaz palenia w miejscach publicznych nie przez wszystkich jest akceptowany. Zakaz obowiązuje od 2 stycznia.

Do nowego prawa nie chcą się dostosować niektórzy właściciele barów i restauracji. Zdarza się też, że klienci lokali - palacze na prośby o zgaszenie papierosa reagują agresją.

Od niedzieli w związku z zakazem palenia doszło w Hiszpanii do kilkunastu bójek. Do największej doszło w barze na przedmieściach Madrytu, gdzie palący klient został zaatakowany przez dwóch niepalących.

Hiszpania wprowadza ostry zakaz palenia (ITN News, ang.):

Dla dwóch osób atak skończył się szpitalem, a dla właściciela baru, który próbował rozdzielić mężczyzn, osiemnastoma szwami na czole.

W Bilbao zaś policja aresztowała pacjenta szpitala, który zaatakował pielęgniarkę, kiedy ta poprosiła o zgaszenie papierosa. Kilka barów i restauracji ogłosiło, że nie zamierza zakazać palenia. - _ To jest mój prywatny lokal. Otwieram go, kiedy chcę, i to ja decyduję, czy można czy nie można palić _ - informuje Juan Arias, właściciel restauracji w Maladze.

Arias zaapelował do całej Hiszpanii o niepoddawanie się prawu i rozpoczął zbieranie podpisów, aby je zmienić. Jemu i wszystkim, którzy pozwalają palić w swoich lokalach, grozi 10 tysięcy euro grzywny

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t111787.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palacz;puszcza;z;dymem;208;zlotych;miesiecznie,73,0,715593.html) Palacz puszcza z dymem 208 złotych miesięcznie W Polsce pali co trzeci dorosły mężczyzna i co piąta kobieta. Najwięcej zarabia państwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t90922.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zapomnieli;o;kryzysie;szokuje;ich;zakaz;palenia,19,0,708883.html) Zapomnieli o kryzysie. Szokuje ich zakaz palenia W Serbii jedna trzecia mieszkańców to palacze. A palenie to codzienny rytuał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t111787.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/papierosy;za;1;euro;wprowadza;zakaz;palenia,30,0,686366.html) Papierosy za 1 euro. Wprowadzą zakaz palenia Reklama tytoniu ma zniknąć w przyszłym roku. Zakaz palenia będzie wprowadzony później.
KOMENTARZE
(0)