Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcja na Lampedusie. Bilans ofiar wzrósł do 160

0
Podziel się:

Płetwonurkowie mówią, że na pokładzie i pod nim są wciąż dziesiątki zwłok.

Akcja na Lampedusie. Bilans ofiar wzrósł do 160
(PAP/EPA/NINO RANDAZZO)

U brzegów wyspy Lampedusa wydobyto w niedzielę następnych 17 ciał ofiar katastrofy statku z uchodźcami - mężczyzn, kobiet i dziecka. Wstępny bilans czwartkowej katastrofy wzrósł do 160. Przypuszcza się, że zginęło około 300 imigrantów z Afryki.

Od rana z wraku statku, który zatonął po pożarze, wydobyto 49 ciał. Płetwonurkowie mówią, że na pokładzie i pod nim są wciąż dziesiątki zwłok. W czwartek, gdy doszło do katastrofy, uratowano 155 osób, pochodzących głównie z Erytrei i Somalii.

Na wyspie zabrakło trumien dla ofiar tragedii. Statek, na którym według relacji ocalałych było około 500 osób, stanął w płomieniach niedaleko brzegów Lampedusy. Pożar wybuchł, ponieważ uchodźcy, chcąc zwrócić na siebie uwagę włoskiej straży przybrzeżnej oraz kutrów rybackich i prosić o pomoc, podpalili koce na zalanym paliwem pokładzie.

Na Lampedusę przybył w niedzielę, jako wysłannik papieża Franciszka, arcybiskup Konrad Krajewski, mianowany przez niego w sierpniu papieskim jałmużnikiem. Jak poinformowano, abp Krajewski przybył na wyspę, aby przekazać słowa solidarności od papieża i na miejscu przekonać się o potrzebach humanitarnych, które są konsekwencją katastrofy.

Papieski jałmużnik był na molo, na które przywożone są ciała ofiar. Na wyspę przyjechała również włoska minister ds. integracji Cecile Kyenge. Nazwała ona absurdem to, że ci, którzy ocaleli, są obecnie na mocy ustawy podejrzani o popełnienie przestępstwa nielegalnej imigracji. W ten sposób skomentowała śledztwo prokuratury w tej sprawie. Premier Enrico Letta ogłosił, że w środę na Lampedusę przybędzie przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Czytaj więcej w Money.pl
Przeżyli katastrofę. Teraz są podejrzani Uchodźcy z Afryki, głównie z Somalii i Erytrei, którzy ocaleli z przedwczorajszej katastrofy statku u brzegów wyspy Lampedusa, zostaną objęci śledztwem jako podejrzani o nielegalną imigrację.
Zamknęli ich w celi W środę, 2 października, w centrum Warszawy, przy budynku Rotundy, stanęła metalowa cela, w której cały czas zamknięta jest osoba w koszulce z napisem "Jestem 1 z 30". W ten sposób aktywiści i sympatycy Greenpeace wyrażają solidarność z aktywistami zatrzymanymi podczas pokojowego protestu przeciwko planowanemu przez Gazprom wydobyciu ropy w Arktyce. Decyzją sądu z dnia ...
"To pogwałcenie wolności informacji" Organizacja zwraca uwagę, że uwieczniając wydarzenia, fotograf nie ponosi za nie odpowiedzialności, nawet jeśli nie podobają się one władzom.
Znaleźli zwłoki w pobliżu wraku Poszukiwania wznowiono po tym, gdy 17 września po trwającej całą dobę operacji statek został podniesiony i ustawiony w pionie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)