Notowania

terroryzm na świecie
21.07.2011 08:12

Al-Kaida chce rekrutować dzieci animowaną bajką

Produkcja przedstawia sceny, w których młodzi bojownicy popełniają zabójstwa i napady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Grupa związana z Al-Kaidą Półwyspu Arabskiego opublikowała dziś fragmenty krótkometrażowego filmu animowanego, który ma przemawiać do najmłodszych i spośród nich rekrutować przyszłych bojowników. Sceny przedstawiają m.in. zabójstwa i napady.

_ - To jak film Disneya dla dzieci, który opowiada historie o Proroku, świętych wojnach i antyzachodnich treściach _ - ocenił Noman Benotman, były bojownik, a obecnie analityk ośrodka Quilliam Foundation z siedzibą w Londynie, zwalczającego terroryzm. - _ Ale to może zwrócić się przeciwko nim. Rodzinom nie spodoba się, że Al-Kaida kieruje coś takiego do ich dzieci _ - dodał.

W czterech opublikowanych fragmentach filmu w języku arabskim widać chłopców ubranych w mundury, którzy uczestniczą w atakach, zabójstwach i spiskach terrorystycznych.

_ Film jest już na ukończeniu, z przeznaczeniem do dystrybucji za pośrednictwem stron internetowych i DVD _ - powiadomiła grupa odpowiedzialna za prace nad filmem, Abu al-Laith al-Yemen. Według Benotmana, ma powiązania z Al-Kaidą Półwyspu Arabskiego. Brytyjski wywiad ocenia tę organizację, operującą w Jemenie i pobliskich krajach, jako poważne zagrożenie.

Makabryczna bajka dla dzieci to najnowszy dowód na to, że Al-Kaida stara się korzystać z potencjału multimediów w przyciąganiu nowych członków - zauważa Associated Press. Niedawno inna grupa opublikowała internetowy magazyn dla kobiet, zawierający porady odnośnie makijażu i zachowania wstrzemięźliwości seksualnej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t139165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;proznia;przywodztwa;w;al-kaidzie,226,0,829154.html) USA: Próżnia przywództwa w Al-Kaidzie Po śmierci Osamy bin Ladena Al-Kaida nie ma odpowiedniego kandydata na jego następcę - ocenia New York Times.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/smierc;bin;ladena;ma;wplyw;na;bezpieczenstwo;rosji,21,0,827413.html) "Śmierć bin Ladena ważna dla sytuacji Rosji" Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że zlikwidowanie Osamy bin Ladena _ ma bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa _ w kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t47302.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;spotkal;sie;z;zabojcami;bin;ladena,63,0,824895.html) Obama spotkał się z zabójcami bin Ladena Według ekspertów opinia publiczna może nigdy nie dowiedzieć się nawet nazwisk członków tzw. Team 6, który zabił bin Ladena.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t47504.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;ma;bombe;atomowa;w;europie,83,0,822099.html) Al-Kaida ma bombę atomową w Europie? Wskazują na to zeznania islamskich terrorystów pozostających w amerykańskiej niewoli, ujawnione przez Wikileaks.
Tagi: terroryzm na świecie, al-kaida, bajka, terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz