Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Algieria: Próbowali uwolnić zakładników. 30 osób zgięło

0
Podziel się

Wśród zabitych zakładników było ośmiu Algierczyków, dwóch Japończyków, dwóch Brytyjczyków oraz jeden obywatel Francji. Narodowość pozostałych ofiar nie jest znana.

Algieria: Próbowali uwolnić zakładników. 30 osób zgięło
(PAP/EPA)
bDTYeMIB

30 zakładników, w tym siedmiu obcokrajowców, przetrzymywanych przez islamistów w kompleksie gazowym na wschodzie Algierii, zginęło dziś podczas akcji algierskich sił, które próbowały ich uwolnić - poinformowało źródło w algierskich siłach bezpieczeństwa.

Według tego źródła, na które powołuje się agencja Reutera, wśród zabitych zakładników było ośmiu Algierczyków, dwóch Japończyków, dwóch Brytyjczyków oraz jeden obywatel Francji. Narodowość pozostałych ofiar nie jest znana.

Ponadto zdaniem tego źródła podczas akcji śmierć poniosło co najmniej 11 islamistów: dwóch Algierczyków, w tym lider porywaczy Tahar Ben Cheneb, trzech Egipcjan, dwóch Tunezyjczyków, dwóch Libijczyków, Malijczyk i Francuz.

bDTYeMID

Wcześniej państwowa telewizja algierska poinformowała, że podczas akcji algierskich sił zginęło czterech cudzoziemców: dwóch Brytyjczyków i dwóch Filipińczyków.

Powołując się na źródła szpitalne telewizja podała też, że 13 osób, w tym siedmiu cudzoziemców, zostało rannych.

Porywacze utrzymywali z kolei, że w operacji sił algierskich zginęło co najmniej 35 cudzoziemców i 15 bojowników.

Państwowa agencja APS poinformowała dziś wieczorem, powołując się na nieokreślone bliżej źródła oficjalne, że operacja uwalniania zakładników już się zakończyła. Nie podano żadnych szczegółów.

bDTYeMIJ

Lokalny przedstawiciel japońskiej firmy JGC poinformował, że przedsiębiorstwu nie udało się nawiązać kontaktu z 14 spośród 17 Japończyków, którzy przebywają na terenie kompleksu gazowego.

Algierskie śmigłowce ostrzelały dziś kompleks gazowy we wschodniej Algierii, gdzie islamiści od środy przetrzymywali kilkudziesięciu zakładników. Terroryści twierdzili, że ich atak był reakcją na rozpoczętą 11 stycznia operację francuskich wojsk na północy Mali, kontrolowanej od wiosny przez islamistów.

Czytaj więcej w Money.pl
Los porwanych zakładników wciąż niejasny Dwa algierskie śmigłowce zaatakowały dziś kompleks gazowy, gdzie islamiści przetrzymują kilkudziesięciu zakładników, w tym obcokrajowców
Prezydent Francji potwierdził złe wiadomości Prezydent Francji Francois Hollande potwierdził, że wśród zakładników porwanych dzień wcześniej na terenie kompleksu gazowego we wschodniej Algierii, są Francuzi.
Atak lotniczy w Algierii. Co z zakładnikami? Dwa algierskie śmigłowce zaatakowały kompleks gazowy we wschodniej Algierii, gdzie islamiści od środy przetrzymują kilkudziesięciu zakładników, w tym obcokrajowców.
bDTYeMJe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)