Notowania

Amerykański okręt napromieniowany

Amerykański lotniskowiec USS Ronald Reagan przeszedł przez chmurę promieniowania radioaktywnego z Japonii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Amerykański lotniskowiec USS Ronald Reagan przeszedł przez chmurę promieniowania radioaktywnego z Japonii. Pentagon już wydał dyspozycje, by okręt odpłynął na bezpieczną odległość.

Lotniskowiec Ronald Reagan przez godzinę znajdował się w zasięgu radioaktywnej chmury z elektrowni Fukushima. Okręt był od niej wtedy oddalony o 150 kilometrów. W tym czasie żołnierze zostali napromieniowani dawką, jaką normalnie przyjmują w ciągu miesiąca. Pentagon zapewnia, że nic im nie grozi. Każdy człowiek jest poddany minimalnemu promieniowaniu z otoczenia.

Wcześniej promieniowanie wykryły amerykańskie helikoptery w lecące odległoś ci 100 kilometrów od Fukushimy. Później okazało się, że radioaktywne cząsteczki w niewielkich ilościach znaleziono na kombinezonach 17 pilotów, którzy w nich się znajdowali oraz na skórze jednego z nich. Kombinezony zostały zniszczone, a promieniowanie ze skóry usunięto przy pomocy wody z mydłem.

Przy obecnym kierunku wiatru radioaktywna o niskim natężeniu może dotrzeć pod koniec tygodnia do wysp atolu Midway. Władze USA oraz eksperci twierdzą, że promieniowanie nie zagraża mieszkańcom wschodniego wybrzeża USA, Alaski i Hawajów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t135081.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/alarm;atomowy;promieniowanie;w;oganawie,55,0,793143.html) Alarm atomowy. Promieniowanie w Oganawie W japońskim mieście Oganawa ogłoszono najniższy stopień alarmowy. Urządzenia zarejestrowały podniesione promieniowanie radioaktywne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t135032.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/promieniowanie;powyzej;limitu;kolejne;awarie;japonskich;reaktorow,190,0,793022.html) Promieniowanie powyżej limitu. Kolejne awarie japońskich reaktorów Z terenów wokół elektrowni atomowych Fukushima ewakuowano już 200 tys. ludzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t135115.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/katastrofa;wyciagnie;japonie;ze;stagnacji,114,0,793202.html) Katastrofa wyciągnie Japonię ze stagnacji? Trzęsienie ziemi i fale tsunami spustoszyły część kraju. Władze Japonii szacują wstępnie, że materialne skutki kataklizmu przekroczą 20 bilionów jenów (250 mld dolarów).
Tagi: trzęsienie ziemi w japonii, okręt, promieniowanie, usa, japonia, trzęsienie, ziemi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz