Notowania

terroryzm w pakistanie
17.02.2010 07:44

Amerykańskie pociski zabiły w Pakistanie 4 islamistów

Pakistan oficjalnie potępia te ataki, ale nieformalnie daje na nie zgodę, bo giną talibowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pociski wystrzelił amerykański samolot bezzałogowy. Pakistan oficjalnie potępia takie ataki, ale nieformalnie daje na nie zgodę.

Atak wymierzony był w budynki wsi Tabi Tolkhel w Północnym Waziristanie (przy granicy z Afganistanem), w których ukrywali się ekstremiści.

_ - Według wstępnych informacji czterech islamistów zginęło i dwóch odniosło obrażenia _ - powiedział anonimowy wojskowy, cytowany przez AFP.

Pakistan to strategiczny sojusznik Waszyngtonu w wojnie z terroryzmem. Publicznie krytykował ataki za pomocą samolotów bezzałogowych w Pakistanie, podkreślając, że podważają one suwerenność państwa.

Amerykańscy urzędnicy prywatnie mówią jednak,że Islamabad popiera te ataki, gdyż wyeliminowały już wielu agentów Al-Kaidy i bojowników, oskarżanych o zamachy na terenie Afganistanu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: terroryzm w pakistanie, pakistan, atak, islam, terroryści, zamachy, nalot, bombardowanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz