Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrola na lotniskach
23.03.2012 12:17

Anna Fotyga oburzona. Poddali ją "kontroli manualnej"

Była szefowa MSZ zapowiedziała skargę do marszałka województwa w sprawie incydentu na lotnisku w Gdańsku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Była szefowa MSZ jest wstrząśnięta incydentem na lotnisku w Gdańsku. Fotyga została zatrzymana, gdy wybierała się do Warszawy.

Kiedy posłanka przekraczała bramkę na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy, zareagował czujnik metalu. Zgodnie z procedurami Anna Fotyga musiała ściągnąć buty i przekroczyć bramkę jeszcze raz. Mimo, że tym razem urządzenie nie wydało dźwięku, była minister została poproszona o poddanie się kontroli manualnej przez funkcjonariusza straży granicznej.

_ Dziennik Bałtycki _ podaje, że między posłanką a funkcjonariuszami doszło do wymiany zdań, ostatecznie jednak Anna Fotyga poddała się procedurze. Dla zapewnienia prywatności przyniesiono jej parawan. Zdaniem rzecznika lotniska, kontrola była rutynowym działaniem, któremu poddawani są wszyscy pasażerowie.

Posłanka jest oburzona zachowaniem służb. Jej koledzy z województwa pomorskiego, posłowie PiS Andrzej Jaworski i Maciej Łopiński zapowiadają skargę do marszałka województwa pomorskiego.

O Annie Fotydze czytaj w Money.pl
Fotyga: To była ratyfikacja wejścia do euro Anna Fotyga (PiS) uważa, że deklaracja Polski o przystąpieniu do paktu fiskalnego przesądza o wejściu naszego kraju do strefy euro.
Oto kulisy powołania Fotygi. Kaczyński jej nie chciał Kazimierz Marcinkiewicz zdradza kulisy nominacji Anny Fotygi.
Apel do PiS: Wyjdżcie na powierzchnię Minister spraw zagranicznych ponownie zaprosił swoją poprzedniczkę Annę Fotygę do debaty na temat polityki międzynarodowej.
Tagi: kontrola na lotniskach, lotnisko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz