Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Apel do rządu o uznanie Chin za winne cyberataków

0
Podziel się:

Dwaj prominentni Demokraci w Izbie Reprezentantów w czwartek
zaapelowali do rządowej agencji handlu, by oficjalnie uznała, że to Chiny stoją za hakerskimi
atakami na firmy w USA. Pekin stanowczo odpiera zarzuty o szpiegostwo przemysłowe.

Apel do rządu o uznanie Chin za winne cyberataków
(zmeel/iStockphoto)

Dwaj prominentni Demokraci w Izbie Reprezentantów zaapelowali dziś do rządowej agencji handlu, by oficjalnie uznała, że to Chiny stoją za hakerskimi atakami na firmy w USA. Pekin stanowczo odpiera zarzuty o szpiegostwo przemysłowe.

W liście do Biura Przedstawiciela Handlowego USA (USTR) Sander Levin i Charles Rangel konstatują, że coraz więcej dowodów świadczy o tym, że _ rząd Chin kradnie tajemnice handlowe (amerykańskich) firm i przekazuje je swoim przedsiębiorstwom państwowym oraz prawdopodobnie także innym chińskim firmom _.

_ - Nasze firmy muszą już konkurować z niekończącymi się subwencjami i innymi ułatwieniami ze strony chińskiego rządu (dla firm chińskich); dodajmy do tego jeszcze kradzież tajemnic handlowych i można uznać za cud, że nasze firmy w ogóle są w stanie konkurować _ - podkreślają Levin i Rangel, zasiadający w Komisji Budżetowej.

Zwrócili się oni do przedstawiciela handlowego USA Demetriosa Marantisa, by uznał Chiny za _ priorytetowy kraj zagraniczny (priority foreign country) na mocy art. 182 Ustawy o handlu z 1974 roku _. Kategoria ta przyznawana jest państwom, których działania zagrażają ochronie własności intelektualnej w USA. Następnie wdrażane jest dochodzenie, które może doprowadzić do nałożenia cła przywozowego na ten kraj przez Biały Dom. USTR może też złożyć skargę w Światowej Organizacji Handlu (WTO), jeśli dojdzie do wniosku, że kraj ten narusza zasady handlu międzynarodowego.

USA wielokrotnie zarzucały władzom w Pekinie, że korzystają z usług hakerów, a zdobyte w ten sposób informacje wykorzystują w szpiegostwie przemysłowym. Chiny niezmiennie odrzucały te oskarżenia.

Czytaj więcej w Money.pl
To oddział hakerów. Jego numer 61398 Firma Mandiant w raporcie stwierdza, że prześledziła ponad 140 ataków na amerykańskie firmy z 20 branż, od koncernów zbrojeniowych po przedsiębiorstwa energetyczne.
Burza po ataku na rodzinę prezydenta USA Sprawa wywołała debatę o etyce dziennikarskiej, gdyż jeden z portali ujawnił treść prywatnych maili i prywatne zdjęcia.
Korea Płn. grozi atakiem na USA Najwyższe dowództwo północnokoreańskich sił zbrojnych wydało rozkaz o postawieniu w stan gotowości bojowej swoje siły rakietowe
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)