Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Archeolodzy opuszczą Smoleńsk, znaleźli szczątki TU-154M

0
Podziel się

Odnaleźli też fragmenty, prawdopodobnie ludzkich kości.

Archeolodzy opuszczą Smoleńsk, znaleźli szczątki TU-154M
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEgtYtqZ

Efekty badań polskich archeologów, którzy przez ostatnie dwa tygodnie prowadzili badania w Smoleńsku, to kilka tysięcy znalezionych przedmiotów bezpośrednio związanych z rozbitym Tu-154M. Na miejscu katastrofy odnaleziono również fragmenty prawdopodobnie ludzkich kości. Czy tak jest rzeczywiście potwierdzą to specjalistyczne ekspertyzy.

Naszych ekspertów zaskoczyła ogromna ilość drobnych fragmentów rozbitego samolotu. Kierujący badaniami profesor Andrzej Buko uważa, że w ziemi znajduje się jeszcze spora cześć rozdrobnionej siłą upadku maszyny. Polski naukowiec zaznacza, że mimo drobiazgowych badań na lotnisku Siewiernyj wciąż będą odnajdywane kawałki Tupolewa.

- _ To jest specyfika tego podmokłego terenu, że po każdym deszczu ziemia będzie oddawać to co skryła _ - dodaje profesor Buko.

bEgtYtrb

Jeszcze dziś polscy eksperci podpiszą protokół z prowadzonych badań i przystąpią do pisania sprawozdania. Pełna wersja ich raportu powstanie na przełomie listopada - grudnia. O tym kiedy poznamy jego treść zadecyduje strona rosyjska.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t96301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polscy;archeolodzy;przyjechali;do;smolenska,190,0,684734.html) Polscy archeolodzy przyjechali do Smoleńska Wspólnie z prokuratorem wojskowym rozpoczęli rekonesans miejsca katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t112825.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polscy;archeolodzy;w;koncu;pracuja;w;smolensku,189,0,691133.html) Polscy archeolodzy w końcu pracują w Smoleńsku W grupie będzie od 10 do 12 archeologów oraz 3 geodetów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t46647.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;zyczliwi;archeologom;w;smolensku,40,0,698408.html) Rosjanie życzliwi archeologom w Smoleńsku Archeologom pomaga brygada techniczna i ekspert ds. identyfikacji elementów samolotu.
bEgtYtrC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)