Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Armia ewakuuje Austriaków z Libii

0
Podziel się:

Po pracowników misji dyplomatycznych i urlopowiczów wysłano samolot Herkules.

Armia ewakuuje Austriaków z Libii
(PAP/EPA)
bFfIqshx

Austriacka armia przystąpiła do ewakuacji z Libii pracowników misji dyplomatycznych i urlopowiczów. Do Trypolisu wysłano samolot transportowy Herkules.

Turyści wracają również na pokładach wyczarterowanych samolotów Austriackich Linii Lotniczych.

Sytuacja w Libii gwałtownie się zaostrza. Zamieszki, które dotąd przetaczały się głównie przez miasto Benghazi, teraz dotarły do stolicy. Świadkowie twierdzą, że wojsko strzela do ludzi ostrą amunicją.

bFfIqshz

Syrta pod kontrolą rządu. Bengazi w rękach demonstrantów

Świadkowie w libijskim mieście Syrta zdementowali informację, że miasto to znalazło się w rękach antyrządowych demonstrantów, o czym informowała wcześniej Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka - podała AFP.

Federacja twierdziła, że po przejściu na stronę opozycji części jednostek libijskiej armii w rękach uczestników protestów znalazło się kilka miast, w tym właśnie Syrta i Bengazi.

Syrta to miasto, w którym urodził się libijski przywódca Muammar Kadafi. _ BBC _ podaje, że manifestujący wydają się kontrolować będące bastionem opozycji Bengazi._ - Wiele miast na wschodzie jest w rękach manifestujących. Wojskowi przyłączyli się _ do rewolty przeciwko Kadafiemu - powiedziała przewodnicząca Federacji Souhayr Belhassen.

bFfIqshF

Zdaniem Belhassen, w ciągu tygodnia w Libii _ zginęło od 300 do 400 osób _. Dane FIDH, która siedzibę ma w Paryżu, pochodzą od libijskich organizacji praw człowieka. Według nich, leżący pod Trypolisem obóz Bab el Azizia, w którym mieszka Kadafi, został zaatakowany dziś w nocy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t132377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nikomu;nie;stala;sie;krzywda;msz;nie;planuje;ewakuacji;polakow;z;libii,85,0,775253.html) "Nikomu nie stała się krzywda". MSZ nie planuje ewakuacji Polaków z Libii W Libii jest ponad 500 naszych rodaków. Najwięcej w dużych miastach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t84873.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/w;libii;coraz;grozniej;pgnig;sciaga;pracownikow,203,0,775371.html) W Libii coraz groźniej. PGNIG ściąga pracowników W Libii pracuje około 30 pracowników grupy kapitałowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t94288.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;libii;niebezpiecznie;kraje;ue;rozwazaja;ewakuacje,19,0,775187.html) W Libii niebezpiecznie. Kraje UE rozważają ewakuację Hiszpania, Francja i Austria, są wśród państw, które nie wykluczają działań.
bFfIqsia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)