Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak terrorystyczny w Nairobi. Europa solidarna z Kenią

0
Podziel się:

Szefowie UE chcieliby wytępić plagę terroryzmu z Afryki Wschodniej i zapobiec podobnym zamachom w przyszłości. Jak mają zamiar to zrobić?

Atak terrorystyczny w Nairobi. Europa solidarna z Kenią
(ec.europa.eu)
bEJjMlud

Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy (na zdjęciu) i szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso stanowczo potępili przerażający atak terrorystyczny na centrum handlowe Westgate w Nairobi. Aby wyrazić swoje stanowisko wysłali wspólny list do prezydenta Kenii Uhuru Kenyatty.

Van Rompuy i Barroso wyrazili smutek z powodu _ brutalnego zamachu na niewinnych cywilów _. _ - UE stanowczo potępia taki ataki _ - oświadczyli.

Złożyli kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar zamachu, solidaryzując się też z osobami, które zostały ranne. W liście dodali, że _ głęboko współczują _ Kenyatcie, który w zamachu stracił bliskiego członka rodziny. - _ Myślami jesteśmy z Panem i z całym narodem kenijskim _ - napisali Van Rompuy i Barroso.

bEJjMluf

Podkreślili, że UE solidaryzuje się z Kenijczykami. _ - W obliczu tego przerażającego ataku chcielibyśmy potwierdzić nasze zdecydowane poparcie dla Kenii i narodu kenijskiego _ - czytamy w liście szefów Rady i Komisji Europejskiej.

_ - Takie akty nie mogą osłabić naszej determinacji, by wyeliminowywać plagę terroryzmu w Afryce Wschodniej i zapobiec podobnym zamachom w przyszłości _ - zaznaczyli.

Według Van Rompuya i Barroso w obliczu najnowszego ataku jeszcze większego znaczenia nabiera _ nieustająca współpraca _ między Kenią a UE, która ma na celu _ uwolnienie Somalii i Kenii od radykalnego somalijskiego ugrupowania Al-Szabab, promowanie bezpieczeństwa i rozwoju w Kenii oraz budowanie stabilnego, dostatniego i praworządnego państwa somalijskiego, do którego bezpiecznie mogą wracać uchodźcy _.

W trwającym od soboty oblężeniu centrum handlowego przez członków mającego powiązania z Al-Kaidą ugrupowania Al-Szabab zginęły 62 osoby. Napastnicy domagają się wycofania kenijskich wojsk z Somalii. Nie stawiają żadnych innych żądań.

bEJjMlul
Czytaj więcej w Money.pl
"Ta akcja musiała się zakończyć szturmem" Terroryści wiedzą już, że nie wyjdą z tego żywi, dlatego chcą zabić jak najwięcej osób, by Allah był dla nich łaskawy - uważa były żołnierz GROM Krzysztof Przepiórka.
Polskie MSZ: Z bólem przyjęliśmy informację o ataku w Nairobi Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar ataków w Kenii, Pakistanie i Iraku - napisał w liście Bogusław Winid.
Atak terrorystyczny w Kenii. Zakładnicy wciąż w rękach zamachowców Liczba ofiar ataku islamistów na centrum handlowe w Nairobi wzrosła do 68.
bEJjMluG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)