Notowania

atak zimy
03.12.2010 06:46

Awaria w Częstochowie. 150 tys. ludzi bez ciepła

Doszło do poważnej awarii sieci ciepłowniczej. Zostanie usunięta prawdopodobnie po południu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

[ktualizacja: 09:23]

W Częstochowie doszło do poważnej awarii sieci ciepłowniczej. Prawie całe miasto jest pozbawione ogrzewania .

Powodem awarii prawdopodobnie było pęknięcie, odkryte na głównej magistrali ciepłowniczej miasta. Ogrzewania zostali pozbawieni wszyscy odbiorcy korzystający z miejskiej sieci. Szacuje się, że to dwie trzecie wszystkich mieszkańców miasta.

Szymon Piech z firmy Fortum, która dostarcza ciepło w Częstochowie poinformował, że do awarii doszło w nocy. Jej skutkiem było wyłączenie dwóch ciepłowni, które zaopatrują miasto w ciepło. Ogrzewanie zostało wyłączone około godziny 3 w nocy.

_ - Dzięki szybkiemu zlokalizowaniu źródła awarii można było odciąć to miejsce od pozostałej części systemu ciepłowniczego i ponownie rozpocząć napełnianie sieci. Sukcesywnie dostawy ciepła na kolejne osiedla będą wkrótce przywracane _ - powiedział rzecznik Fortum, Roman Jamiołkowski.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t123323.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sytuacja;na;drogach;poprawia;sie,18,0,727826.html) Sytuacja na drogach poprawia się

W pierwszej kolejności przywrócone zostanie ogrzewanie na osiedlu Północ, następnie w śródmieściu, a w dalszej kolejności na osiedlach na południu miasta.

Służby techniczne zapewniają, że jeszcze w piątek ciepło powinno powrócić do wszystkich mieszkań. Nie wiadomo natomiast, jak długo potrwa usuwanie awarii w miejscu odciętym od sieci.

Dziś w województwie śląskim temperatura spadła do ponad minus 10 stopni Celsjusza. W Częstochowie rano było minus 12. Awaria sieci nastąpiła w czwartek późnym wieczorem; kaloryfery przestały grzać po północy. Służby kryzysowe oceniają, że do rana temperatura w mieszkaniach spadła do kilkunastu stopni.
W Częstochowie spotka się zespół kryzysowy, który ma ocenić sytuację. Chodzi m.in. o ustalenie, czy czasowe wstrzymanie dostaw ciepła może być niebezpieczne np. dla pacjentów w szpitalach oraz dla innych instytucji.

Decyzję o ewentualnym odwołaniu lub skróceniu zajęć w szkołach będą mogli samodzielnie podjąć ich dyrektorzy, jeżeli uznają, że jest taka potrzeba. Na razie nie ma informacji, czy tak się stanie.

Awaria w Częstochowie to kolejna duża awaria w ostatnich dniach. Wcześniej problemy z ogrzewaniem mieszkań mieli mieszkańcy Leszna i Kielc.

Czytaj w Money.pl

Tagi: atak zimy, pogoda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz