Beach Soccer: Medal z plaży dla słupskich piłkarzy

0

Team Słupsk sprawił nie lada niespodziankę podczas mistrzostw Polski w Beach Soccerze rozgrywanym w Sopocie. Słupszczanie, po emocjonującej dogrywce, zdobyli brązowy medal.

Zespół Team Słupsk zagrał podczas mistrzostw Polski w Sopocie fantastyczny turniej i zajął trzecie miejsce. Słupszczanie wylosowali grupę z Drago Gdańsk, Zagłębie Dąbrowa Górnicza i DE Hesus Łęczyca. Pierwszego dnia słupszczanie pokonali Hesusa Łęczca 6:4, by w kolejnym spotkani przegrać po wyrównanej walce z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza 2:1. W tej sytuacji kluczowe było spotkanie z Drago Gdańsk. Żeby wyjść z grupy Team Słupsk musiał to spotkanie wygrać i rozgromił Drago 9:1. Słupszczanie wyszli z grupy na drugim miejscu. W ćwierćfinale wygrali 6:4 ze Stalprofil Dąbrowa Górnicza. W półfinale Team Słupsk trafił na obronców tytułu, KS Piórkowskich. Tu obyło się bez niespodzianki. Wygrał KS Piórkowski 5:1. - Mieliśmy sytuacje, ale czerwoną kartkę przy stanie 2:1 dla Piórkowskich dostał Daniel Baran - mówi Daniel Kaniewski, kierownik zespołu. - Piórkowscy wykorzystali to i zagrali z kontry. Spotkanie o trzecie miejsce było niezwykle emocjonujące. Team Słupsk wygrał 4:3, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była
dogrywka. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Najpierw na 1:0 trafili zawodnicy Zgierza. Kilka minut później było 1: po strzale Dawida Pomorskiego. W drugiej kwarcie na 2:1, trafił Rzadkiewicz, a wyrównał Gajek. Chwilę później znowu prowadzenie dla słupszczan zdobył Pomorski. Kilkanaście sekund przed końcem spotkania do bramkę, z połowy boiska, na wagę dogrywki zdobył Lenart. W dogrywce decydujący cios, który dał słupszczanom brązowy medal, zadał Adam Bogacz. - Mieliśmy najtrudniejszą grupę i jeden z najniższych budżetów- uważa Kaniewski. - Nadrobiliśmy ambicją. Plażowa gra Oficjalne powstanie Beach Soccera datuje się na 1992 rok. Pierwsze zawody rozegrano w Miami. Pierwsze Mistrzostwa Świata zorganizowano w Rio de Janeiro, na plaży Copacabana. w Polsce prawa do prowadzenia Beach Soccera rościły sobie Polska Federacja Beach Soccera oraz PZPN. W konsekwencji na Puchar Europy w 2009 pojechały dwie drużyny. Dziś prawa do organizacji imprez rangi mistrzowskiej i wystawienia reprezentacji kraju w Beach Soccer
posiada PZPN. Najwyższe budżety polskich drużyn beach soccera sięgają ponad 200 tys. zł., Team Słupsk miał do dyspozycji 15 tys. zł. W zespole KS Piórkowscy zagrał mistrz świata z 2009, Brazylijczyk Daniel Souza.