Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie pomoc dla ofiar huraganu Sandy

0
Podziel się:

Amerykański Senat zatwierdził w poniedziałek pakiet nadzwyczajny
pakiet pomocowy dla ofiar huraganu Sandy, opiewający w sumie na 50,5 mld dolarów.

Będzie pomoc dla ofiar huraganu Sandy
(AP/Fotolink/East News)
bELiUwhx

Amerykański Senat zatwierdził wczoraj nadzwyczajny pakiet pomocowy dla ofiar huraganu Sandy, opiewający w sumie na 50,5 mld dolarów.

Pomoc, udzielona trzy miesiące po tym, jak cyklon zniszczył setki tysięcy domów i przedsiębiorstw na wschodnim wybrzeżu USA, głównie w stanach Nowy jork, New Jersey i Connecticut, ma być przeznaczona na naprawę zniszczeń.

Pakiet wcześniej zaaprobowała Izba Reprezentantów. Teraz musi go podpisać prezydent Barack Obama. Straty po przejściu w październiku zeszłego roku huraganu Sandy przez północno-wschodnie stany USA oszacowano ogółem na 60 mld dolarów, z czego 33 mld USD tylko w regionie Nowego Jorku. Żywioł zabił co najmniej 130 osób. Tysiące ludzi zostały pozbawione dachu nad głową.

bELiUwhz
Czytaj więcej w Money.pl
Obama podpisał ustawę. Blisko 10 mld na... Prezydent Barack Obama podpisał wczoraj, tuż po powrocie z wakacji na Hawajach, ustawę o pomocy dla ofiar huraganu Sandy.
"12.12.12.". Koncert obejrzą 2 miliardy ludzi Dwa miliardy ludzi mają za pośrednictwem telewizji, radia i internetu słuchać i oglądać koncert gwiazd pop i rocka dla ofiar huraganu Sandy.
Polacy sprzątają po huraganie Sandy W całych Stanach Zjednoczonych huragan zabił ponad sto osób. Tylko w stanie Nowy Jork straty szacowane są przez władze na 33 miliardy dolarów.
bELiUwia
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)