Notowania

studia
04.10.2008 09:15

Będzie reforma szkół wyższych

Ministerstwo Nauki chce wyższego poziomu nauczania na prywatnych uczelniach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zamierza wymusić na prywatnych uczelniach podniesienie poziomu nauczania. *

Według _ Dziennika _ szykują się rewolucyjne zmiany. Nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym zwiększy kompetencje Państwowej Komisji Akredytacyjnej, organu przyznającego licencje na prowadzenie szkoły wyższej.

Komisja będzie mogła zapraszać do siebie studentów poszczególnych uczelni i przepytywać na temat warunków nauczania. Gazeta przypomina, że dziś szkoły wyższe muszą wykazać tylko, że posiadają zaplecze, kadrę naukową i programy.

W przyszłości resort zbada również ich osiągnięcia, a nawet policzy procent byłych studentów prowadzących działalność naukową. _ Dziennik _ dodaje, że ukrócony ma być też handel dyplomami.

Gazeta zauważa, że obecnie studenci mniej wymagających, ale płatnych uczelni prywatnych uzyskują wyższe średnie ocen niż studiujący na uczelniach państwowych i dlatego łatwiej im po uzyskaniu licencjatu dostać się na studia magisterskie, na które obowiązuje konkurs dyplomów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Nie będzie opłat za studia dzienne  ]( http://news.money.pl/artykul/premier;nie;bedzie;oplat;za;studia;dzienne,251,0,336379.html )
* [ PiS:Część propozycji dot. reformy szkolnictwa wyższego - szkodliwa ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/pis;czesc;propozycji;dot;reformy;szkolnictwa;wyzszego;-;szkodliwa,77,0,336461.html )
* [ PO ma plan rewolucji na studiach ]( http://news.money.pl/artykul/po;ma;plan;rewolucji;na;studiach,163,0,336291.html )
Tagi: studia, uczelnie prywatne, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz