Notowania

strajk włoski
06.10.2010 16:00

Będzie "strajk włoski" w sieciach handlowych

Strajkować zamierzają pracownicy sieci Carrefour, Bomi, Praktiker, Makro, Biedronka, Real.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joyfull/Dreamstime)

W czwartek pracownicy kilku sieci handlowych przystąpią do tzw. strajku włoskiego - poinformował Alfred Bujara z NSZZ _ Solidarność _. Dodał, że dotyczy to m.in. sieci Carrefour, Bomi, Praktiker, Makro, Biedronka, Real.

Jak wyjaśnił Bujara, przystępując do strajku włoskiego, pracownicy będą się domagać poprawy warunków pracy i płacy. - _ Jest coraz mniej pracowników, pracodawcy robią oszczędności, a więc domagamy się zwiększenia zatrudnienia, bo jak sami pracownicy mówią, tak się dłużej pracować nie da _ - powiedział Bujara. - _ Chcemy też swobody zrzeszania się i wolnych niedziel _ - dodał związkowiec.

Wyjaśnił, że wielu pracowników jest w handlu zatrudnianych w niepełnym wymiarze godzin albo na umowach na czas określony. Zdaniem związkowców, polskie prawo pracy jest _ nadmiernie uelastycznione _; chcą więc zaapelować do parlamentarzystów o jego zmianę.

Strajk ma polegać na skrajnie skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu obowiązków przez pracowników. - _ Na przykład kasjerki powinny sprawdzać towar, zaglądać do pudełek, czyli robić to, co powinny, ale normalnie brakuje na to czasu _ - powiedział Bujara.

Zaapelował także o cierpliwość i wyrozumiałość klientów. Zaznaczył, że protest nie jest wymierzony w żadną z sieci handlowych, ale ma na celu spowodowanie zmian systemowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t90502.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dzis;zakupow;nie;zrobimy;-;sklepy;sa;pozamykane,184,0,655800.html) Dziś zakupów nie zrobimy - sklepy są pozamykane Przypada bowiem święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t87439.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile;kosztuja;zwiazki;zawodowe;9;2;mln;zl;albo;29;zl,80,0,589136.html) Ile kosztują związki zawodowe: 9,2 mln zł albo 29 zł Roczne utrzymanie związków zawodowych kosztuje państwowe firmy ponad 50 mln zł.
Tagi: strajk włoski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz