Notowania

Benedykt XVI
04.05.2012 22:25

Benedykt XVI dziękuje Raulowi Castro za gościnność

Papież podkreślał na Kubie potrzebę większej wolności religijnej i swobód obywatelskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cutup/CC/Flickr)

Pragnę, aby Kuba szła _ drogą wolności, solidarności i zgody _ - napisał papież Benedykt XVI w liście do prezydenta Kuby Raula Castro. Dziękował mu także za gościnność i uwagę, z jaką został przyjęty na wyspie podczas swej wizyty w dniach 26-28 marca._ _

_ Dziękując za wspaniałą gościnność, z jaką spotkałem się podczas niezapomnianych dni spędzonych w Waszej ojczyźnie. Proszę Najwyższego, aby Kuba szła zdecydowanie drogami wolności, solidarności i zgody dla dobra wspólnego i postępu wszystkich swych synów i córek _ - napisał papież.

List papieża datowany 3 kwietnia dotarł do rąk prezydenta Kuby 27 kwietnia - informuje oficjalny dziennik kubański _ Granma _, który opublikował go dziś w pełnym brzmieniu na pierwszej stronie.

W swych przemówieniach i homiliach wygłoszonych na Kubie Benedykt XVI podkreślał znaczenie podstawowych swobód i pojednania Kubańczyków, mówił o potrzebie _ szerokich horyzontów _ i _ odnowy _ społeczeństwa oraz _ zmian _ na wyspie i na świecie.

Podkreślał też potrzebę większej wolności religijnej na karaibskiej wyspie, aby Kościół katolicki mógł m.in. rozszerzyć swą działalność, zwłaszcza na polu oświaty. Jednym z bezpośrednich rezultatów wizyty papieża na Kubie było ogłoszenie przez rząd kubański na prośbę Benedykta XVI Wielkiego Piątku dniem świątecznym.

Czytaj więcej w Money.pl
Castro osobiście poprowadził wielki pochód Przywódca Kuby szedł na czele wielkiego pochodu, a u jego boku Święto Pracy celebrowało prawie 2 tys. zagranicznych gości i setki tysięcy Kubańczyków.
Łapali opozycjonistów podczas wizyty papieża Ponad połowa z 1158 zatrzymań miała miejsce przed i w czasie wizyty papieża w tym komunistycznym kraju.
Jest stary, ale z funkcji nie zrezygnuje Benedykt XVI nie zrezygnuje z bycia papieżem ani po swoich 85. urodzinach, ani po zakończeniu Roku Wiary w 2013 roku.
Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz