Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Berlusconi dał 9 mln euro na cele dobroczynne

0
Podziel się:

W ten sposób premier Włoch próbuje udobruchać opinię publiczną.

Berlusconi dał 9 mln euro na cele dobroczynne
(photo-service.europarl.europa.eu)

Premier Włoch Silvio Berlusconi przeznaczył w ostatnich latach ponad 9 milionów euro na pomoc dla osób prywatnych, organizacji i instytucji - poinformował dziennik w telewizji Italia 1, należącej do szefa rządu.

Ze swoich prywatnych pieniędzy Berlusconi wsparł m.in. zniszczoną w trzęsieniu ziemi szkołę na południu kraju, stowarzyszenie _ Dzieci Scampii _ z Neapolu, opiekujące się najmłodszymi mieszkańcami dzielnicy miasta kontrolowanej przez kamorrę, szpital San Raffaele w Mediolanie, włoskie stowarzyszenie na rzecz walki z białaczką. Cała lista - podkreślono w telewizji premiera - zajmuje trzy strony.

Telewizja przedstawiła przykłady sum, jakie przekazał premier na różne cele charytatywne: 50 tysięcy euro dla włoskiego stowarzyszenia chorych na amyloidozę, 40 tysięcy euro dla uniwersytetu w Bolonii, pół miliona euro dla domu opieki dla seniorów w Mediolanie, 5 milionów euro dla kościelnej wspólnoty Spotkanie, niosącej pomoc m.in. byłym narkomanom.

_ - Za pomoc tę Berlusconi nie otrzymał z całą pewnością nic w zamian oprócz wdzięczności _ - zauważył dziennik w należącej do niego stacji.

O dobroczynnej działalności szefa rządu poinformowano tuż przed spodziewaną we dziś decyzją sędziego, który rozpatruje wniosek prokuratury z Mediolanu o natychmiastowe osądzenie premiera w sprawie prostytucji nieletnich. Chodzi o rozwiązłe przyjęcia w jego domu, których młode uczestniczki, w tym nieletnia Ruby, otrzymywały pieniądze.

Przypomina się, że wśród akt prokuratury są dowody czeków wystawionych przez szefa rządu, które mają być dowodami w sprawie. Dziennik w telewizji Mediaset podał tymczasem, że dla obrony Berlusconiego owe czeki to wyłącznie jego _ działalność dobroczynna _ i udzielenie pomocy osobom w potrzebie, co już sam wcześniej mówił.

Wszystko wskazuje na to, że wyemitowany wczoraj materiał jest elementem strategii obrony premiera, któremu wcześniej wrogi wobec niego dziennik _ La Repubblica _ wytknął, że w ubiegłym roku wydał 2,5 miliona euro na rozwiązłe zabawy, nazywane _ bunga bunga _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/782;strony;dowodow;na;bunga;bunga,157,0,769693.html) 782 strony dowodów na bunga bunga Prokuratura w Mediolanie domaga się niezwłocznego postawienia przed sądem Berlusconiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t113225.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;odpowie;za;bunga;bunga;z;nieletnia,1,0,753409.html) Berlusconi odpowie za bunga bunga z nieletnią Sąd zbada udział nieletniej córki imigrantów z Maroka, w przyjęciach w rezydencji premiera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t75691.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wloszki;protestuja;przeciwko;bunga;bunga,101,0,770917.html) Włoszki protestują przeciwko bunga bunga _ - Domagamy się szacunku i godności _- mówią organizatorki demonstracji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)