Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruska milicja współpracowała z niemiecką policją

0
Podziel się:

Wizyty, seminaria szkoleniowe i informacyjne w sumie zrealizowano około 50. wspólnych przedsięwzięć.

Białoruska milicja współpracowała z niemiecką policją
(JAKUB SZAMETO / EAST NEWS)

MSW w Mińsku potwierdziło, że w latach 2009-2010 białoruska milicja i niemiecka policja zrealizowały około 50. wspólnych przedsięwzięć. Chodzi między innymi o wizyty, seminaria szkoleniowe i informacyjne.

Białoruskie MSW poinformowało, że współpraca dotyczyła walki z przemytem samochodów, nielegalną migracją czy kwestii ochrony porządku publicznego w trakcie przeprowadzania meczów piłki nożnej i hokeja.

Zaprzeczyło też by białoruskie służby porządkowe były wyposażane przez Niemców w hełmy, tarcze czy milicyjne pałki.

Szkolenie białoruskiej milicji opisały niemieckie media. Niemieckie MSW zaznaczyło , że współpraca z Mińskiem miała na celu wspieranie demokratycznych tendencji na Białorusi. Była też podjęta przed represjami białoruskiej opozycji po wyborach prezydenckich na Białorusi.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Złapali białoruskiego przestępcę. Wysadził... Polscy policjanci zatrzymali Białorusina, który był poszukiwany w związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło w fabryce w białoruskim Pińsku w październiku 2010 roku.
Policjanci z Niemiec szkolili białoruskich milicjantów Co najmniej stu funkcjonariuszy białoruskich sił bezpieczeństwa wzięło udział w latach 2008 - 2011 w szkoleniach na terenie Niemiec - czytamy w internetowym wydaniu ukazującej się w Berlinie gazety.
Zabójstwo Niemców: jest zgoda na odebranie zwłok Kobietę i mężczyznę znaleziono 19 maja ok. godz. 22.30 na warszawskim Mokotowie, przy zjeździe z Trasy Siekierkowskiej. Zauważyli ich spacerowicze.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)